Orbea RISE

Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Orbea RISE 2025 - rower eMTB trail / lekkie enduro

Najlepsze stało się jeszcze lepsze

Powitaj nowy Rise

Lżejszy i bardziej energiczny niż kiedykolwiek, z większą ilością energii w każdym gramie, co oznacza lepsze prowadzenie, większą moc i większą wytrzymałość.

Dalej, szybciej i przyjemniej, tak samo lekki jak zawsze Rise jest gotowy, aby po raz kolejny zrewolucjonizować rynek lekkich rowerów elektrycznych. Całkowicie przeprojektowana rama jest sztywniejsza, ma ulepszoną geometrię i większy skok, co oznacza lepsze prowadzenie niż kiedykolwiek. Silniki Shimano EP obsługuje oprogramowanie RS nowej generacji Orbea, które zapewnia niezwykle naturalną jazdę, jednocześnie umożliwiając rowerzystom ustawienie maksymalnego momentu obrotowego wynoszącego 85 Nm. Niestandardowe akumulatory Rise mają najwyższą gęstość energii obecnie na rynku, co oznacza ogromny zasięg w lekkiej obudowie.

Niska waga i naturalne wspomaganie oznaczają błyskawiczną zwinność i przyjemne prowadzenie, które łączą Cię ze szlakiem. To właśnie ma na myśli Orbea, gdy mówi „Mniej E, więcej roweru” - oznacza to, że Twój rower współpracuje z Tobą, aby każdy szlak, przeszkoda czy zakręt zamieniły się w czystą radość.

Orbea RISE 2025 - geometria

Kluczowe właściwości nowego lekkiego elektryka MTB Orbea RISE 2025

Rekomendowane przeznaczenie

TRAIL oraz LEKKIE ENDURO

Zawieszenie

140MM PRZÓD / TYŁ

160 MM PRZÓD /
140 MM TYŁ

Materiał ramy

KARBON

Dostępne modele

RISE SL

RISE LT

Kolorystyka

3 kolory karbon + MyO

Rozmiary

4 rozmiary (S, M, L, XL)

Silnik

Shimano EP801-RS GEN2 eMTB optimized

Bateria

Orbea internal 420Wh i 630Wh

Orbea RISE 2025 - kolorystyka

Nowe malowania

Wraz z nową wersją Rise na 2025 rok, Orbea prezentuje nam także nową linię kolorystyczną.

Poniżej prezentujemy wszystkie opcje kolorystyczne - dla wersji karbonowej jak i aluminiowej.

 • 3 malowania dla karbonowej + MyO 

Cosmic Carbon View-Golden
Sand (Gloss)

Desert Rose-Carbon Raw
(Matt)

Tanzanite Carbon View -
Carbon Raw (Matt)

Orbea RISE 2025 dostępny także w programie MyO

Wybierając modele karbonowe oznaczone w nazwie jako MyO - a w kolorystyce przez kolor: personalizowany -
masz możliwość zaprojektowania swojego rowerka według własnego uznania. Zupełnie za darmo!

Przykładowe, inspirujące projekty OCCAM MyO

Orbea RISE 2025 - cennik (ceny producenta, ale z Bikechill.pl można się dogadać)

Prezentowany cennik modelu Orbea RISE na 2025 r. jest cennikiem opublikowany w dniu premiery.

Jeżeli ceny będą się zmieniać, postaramy się aktualizować je w miarę na bieżąco.

Zawsze aktualna i bieżąca cena poszczególnych modeli znajduje się w karcie produktu.

Ceny Rise 2025 w wersji z ramą aluminiową:

 •  

Ceny Rise 2025 w wersji z ramą karbonową:

 • RISE SL M10 - 36 999 zł
 • RISE SL M-LTD - 54 999 zł
 • RISE LT M10 - 39 999 zł
 • RISE LT M-LTD - 49 999 zł

Sprawdź modele RISE dostępne z wysyłką w 24h

Zobacz wszystkie modele RISE

Przejdź do strefy marki ORBEA

Sprawdź modele Orbea OCCAM i odpowiedz sobie na pytanie: czy jesteś tym riderem?

(już jutro w tym miejscu pojawią się poszczególne modele RISE 2025)

 1. Orbea eMTB RISE SL M10 (420Wh)

  As low as 36 999,00 zł

Co warto wiedzieć o rowerze trailowym Orbea OCCAM SL 2024?

OCCAM SL (2024)

Orbea Occam SL to esencja przygody, dzięki swojej szybkiej geometrii trasowej i efektywnemu zawieszeniu, które zapewniają kontrolę i płynność na Twoich szlakach.

Occam SL ma geometrię Fast Trail i wydajne zawieszenie, które zapewnia kontrolę, płynność i zabawę podczas Twoich przygód.

konstrukcja dająca Ci kontrolę oraz możliwość dostosowania. Zrównoważona geometria umieszcza Cię w idealnej pozycji, aby zapewnić więcej płynności.

SZYBKA I LEKKA PRZYGODA

Przygody mogą cię zabrać wszędzie, a Occam SL jest na to gotowy. To naprawdę lekki i wytrzymały rower, zbudowany dla prędkości. Kiedy musisz tam dotrzeć szybko i chcesz dodać płynności na trasie, Occam SL jest gotowy.

Dlaczego miałbyś wybrać rower trailowy zamiast czystej maszyny XC? Ponieważ Occam SL to dodatkowa zabawa. To doskonałe połączenie wydajności na podjazdach i umiejętności zjazdowych. Lekki, kontrolowany i inspirujący do pewności siebie, Occam SL wprowadza płynność na każdy szlak.

NAJLEPSZE KOMPONENTY

Occam SL jest wyposażony w zestaw kół MP firmy OQUO, które minimalizują wagę bez poświęcenia ich niezawodności.

KLUCZOWA SPECYFIKACJA

 • Skok: 140 mm / 140 mm.
 • Kąt główki: 65,5°
 • Siedzisko: 78°
 • BB Drop: 38 mm
 • Reach: 490 mm
 • Chainstay: 440 mm

STERUJ BLOKADĄ PODCZAS JAZDY

Zdalne blokowanie zawieszenia pojawia się w rowerach trailowych z modelem Occam SL. Blokowanie i odblokowanie zawieszenia staje się szybko drugą naturą, i kiedy już to wypróbujesz, nie będziesz chciał/a żyć bez tego.

Unikanie przerwanej rury podsiodłowej daje więcej miejsca na regulowane sztyce i poprawia dostęp do elementów sterujących amortyzatorami. Dodatkowo schludny design pozostawia miejsce na butelkę z wodą z łatwym dostępem z lewej strony.

CARBON SHOCK EXTENDER

Wzmacniacz amortyzatora z włókna węglowego maksymalizuje sztywność i minimalizuje wagę. To takie szczegóły sprawiają, że Occam SL jest tak lekki, a jednocześnie doskonale radzi sobie zarówno na zakrętach, jak i podczas pedałowania.

WEWNĘTRZNE PROWADZENIE LINEK

Przewody są w pełni prowadzone od tyłu do LOCKR, a stamtąd łatwo jest dotrzeć do rury sterowej, jeśli kiedykolwiek trzeba wymienić zewnętrzny przewód.

Occam ma nasze najnowsze, w pełni wewnętrzne prowadzenie kabli, wykorzystujące silikonowe zatyczki przy wejściach i wyjściach z ramy - dzięki czemu kable są w pełni chronione.

LOCKR (SCHOWEK)

Niezależnie od tego, czy wybierzesz aluminium czy włókno węglowe, możesz cieszyć się korzyściami naszego zaktualizowanego LOCKR, z łatwiejszym dostępem niż kiedykolwiek wcześniej. Bez trudu przechowasz narzędzia, lunch czy nawet kurtkę za uchwytem na butelkę, gotowe do szybkiego dostępu.

Nowy OCCAM LT - co go wyróżnia?

Occam LT to dzika strona Occam dzięki bardziej agresywnej geometrii, widelcom Fox 36 i skokowi większemu o 10 mm.
Occam LT jest niezwykle wydajny, ale także bardziej wszechstronny niż pełny rower enduro z wydajnym pedałowaniem na całodzienne przejażdżki.

OCCAM LT (2024)

Orbea Occam LT zachęca do ostrej jazdy i jest gotowy do atakowania najbardziej dzikich tras dzięki agresywnej, regulowanej geometrii i progresywnemu zawieszeniu.

Occam LT to diabeł szeptający Ci do ucha, że możesz jeszcze mocniej się przycisnąć, nie używać hamulców i jechać bardziej agresywnie. Na szczęście daje Ci on wsparcie, aby wydobyć Cię z opresji!

Orbea wykorzystuje w modelu Occam LT geometrię Progressive Trail, aby zapewnić rowerzystom idealną pozycję do ataku przeszkód na szlaku. Dzięki „Attitude Correct” możesz szybko dostroić geometrię i dostosować się do jazdy na jaką tylko masz ochotę.

GOTOWY NA TRUDNE SZLAKI

Wyprawy rowerowe mogą cię zabrać wszędzie, a Occam LT jest do tego zdecydowanie przygotowany. To naprawdę lekki i wytrzymały rower o agresywnej geometrii, stworzony do przekraczania swoich ograniczeń i czerpania radości z jazdy. Nawet na najbardziej niesfornych trasach, progresywne zawieszenie jest gładkie i wspierające, doskonale współpracując z amortyzatorami typu coil. Nasz udoskonalony design Steep and Deep jest głębszy niż kiedykolwiek wcześniej, z pełnym wkładem na sztycy o skoku 230 mm we wszystkich ramach.

DLACZEGO WYBRAĆ AGRESYWNY ROWER SZLAKOWY?

Dlaczego wybieramy agresywny rower szlakowy zamiast czystej maszyny enduro? Wybierając Occam LT wybierasz zabawę. Doskonałe połączenie zdolności wspinaczkowych i umiejętności zjazdowych. Lekki, zwinny i responsywny, Occam LT prosi się o rzucenie nim po trasach i wykorzystanie każdej przeszkody.

NAJLEPSZE KOMPONENTY

Occam LT jest wyposażony w wytrzymały zestaw kół MC firmy OQUO, maksymalizując przyczepność i niezawodność.

KLUCZOWA SPECYFIKACJA

 • Skok: 160 mm / 150 mm.
 • Kąt główki: 64° (najniższa) – 64,5° (niska)
 • Siedzisko: 77° (najniższy) – 77,5° (niski)
 • BB Drop: 36 mm (najniższy) – 28 mm (niski)
 • Reach: 480 mm (najniższy) – 485 mm (niski)
 • Chainstay: 440 mm

QUICK FLIP ADJUST

Dzięki funkcji Quick Flip Adjust w ciągu zaledwie 15 sekund możesz wybrać między pozycjami High (wysoką) i Low (niską), co skutkuje zmianą o 8 mm w wysokości suportu dolnego oraz 0,5º w kącie rury sterowej.

DRUGA SKÓRA

Occam jest gotowy na trudne warunki, a wymienna ochrona winylowa oferuje nowe opcje stylizacyjne oraz utrzymuje lakier w nienaruszonym stanie przez dłuższy czas.

WEWNĘTRZNE, ŁATWE PROWADZENIE LINEK

Przewody są w pełni prowadzone od tyłu do LOCKR, a stamtąd łatwo jest dotrzeć do rury sterowej, jeśli kiedykolwiek trzeba wymienić zewnętrzny przewód.

Occam ma nasze najnowsze, w pełni wewnętrzne prowadzenie kabli, wykorzystujące silikonowe zatyczki przy wejściach i wyjściach z ramy - dzięki czemu kable są w pełni chronione.

LOCKR (SCHOWEK)

Niezależnie od tego, czy wybierzesz aluminium czy włókno węglowe, możesz cieszyć się korzyściami naszego zaktualizowanego LOCKR, z łatwiejszym dostępem niż kiedykolwiek wcześniej. Bez trudu przechowasz narzędzia, lunch czy nawet kurtkę za uchwytem na butelkę, gotowe do szybkiego dostępu.

STEEP'N'DEEP

Dzięki nieprzerwanej, stromej rurze podsiodłowej wszyscy rowerzyści powinni być w stanie w pełni włożyć imponującą 230 mm sztycę do swojego Occam (domyślne jest 150 MM).

160 MM SKOKU WIDELCA

Nowoczesne rowery terenowe są wykorzystywane do imponującej różnorodności przejażdżek. Niektórzy jeźdźcy używają ich do pokonywania tysięcy metrów na dłuższych wycieczkach, inni przeplatają się z bike parkami i skokami podczas codziennych przygód.

Zobacz produkty w powiązanych kategoriach

Warto poczytać

Puchar Świata DH/Enduro 2024 - Szczyrk i Bielsko Biała (WHOOP UCI MTB WORLD SERIES)

Najważniejsze wydarzenie rowerowe roku w Polsce! Chyba już wszyscy wiedzą o tym, że już od środy 15 maja do Bielska-Białej oraz Szczyrku zawita downhill, enduro i e-enduro na najwyższym światowym poziomie. Po raz pierwszy WHOOP UCI MTB WORLD SERIES w Polsce!

Premiera! Nowy lekki eMTB Orbea Rise 2024 / 2025. Czy da się ulepszyć coś już tak dobrego?

ORBEA zapowiedziała właśnie premierę nowego Orbea Rise - czyli flagowego, lekkiego elektryka, który po swojej premierze namieszał na rynku. Obecna (jeszcze) wersja otrzymała wiele nagród oraz szerokie uznanie i zainteresowanie odbiorców na całym świecie. Ale... czy można ulepszyć już coś tak dobrego?!

Darmowy wyjazd do Hiszpanii na Enduro MTB - dowiedz się co i jak!

UWAGA!!! Jest opcja na darmowy wyjazd do Hiszpanii by pojeździć Enduro MTB. Jeżeli chciałbyś pojeździć w okolicach Benidorm, Altea, Alicante, mieć wszystko opłacone i dodatkowo zapewniony super sprzęt jakim jest elektryk do enduro ORBEA WILD - przeczytaj uważnie poniższe informacje!

Orbea - najczęściej nagradzana marka roku w kategorii MTB

Koniec 2023 roku zaskoczył Orbeę niezwykłą sytuacją - nagle musieli zrobić miejsce w naszej gablocie na trofea... dodajmy, sporo miejsca. Nie ma co ukrywać, po cichu każda marka liczy i marzy o tym, by rowery z jej stajni zdobwały nagrody i wyróżnienia. To nigdy nie jest pewne, a już tym bardziej, by zdobyć kilka nagród krótko po sobie.

Najlżejszy elektryczny MTB - Orbea RISE: recenzje, opinie, testy

Spektakularny debiut pierwszej wersji modelu Orbea RISE określony został jako przełom na rynku. Wielu branżowych komentatorów, recenzentów i testerów określiła Rise elektrycznym rowerem, który wyprzedził swoje czasy. Niespotykane parametry silnika w połączeniu z niesamowicie niską wagą okazały się strzałem w dziesiątkę.

Testuj rowery elektryczne Orbea zupełnie za darmo

No i stało się... Nasz klient, a jednocześnie zaprzyjaźniona firma - Enduro Trips - na wieść o planowanych w Bike&Chill testach rowerów Mondraker (o czym wspominaliśmy w poprzednim wpisie), postanowiła udostępnić do testów swoje maszyny - rowery elektryczne Orbea RISE...