Orbea - najczęściej nagradzana marka roku w kategorii MTB
Koniec 2023 roku zaskoczył Orbeę niezwykłą sytuacją - nagle musieli zrobić miejsce w naszej gablocie na trofea... dodajmy, sporo miejsca. Nie ma co ukrywać, po cichu każda marka liczy i marzy o tym, by rowery z jej stajni zdobwały nagrody i wyróżnienia. To nigdy nie jest pewne, a już tym bardziej, by zdobyć kilka nagród krótko po sobie.

Poprzedni sezon dla Orbea zakończył się szerokim spektrum wyróżnień, które pochodziły od różnych sędziów i formatów, obejmując dużą część cih gamy rowerów rowerów górskich. To szerokie uznanie zarówno przez media, jak i riderów sprawiło, że firma mogła poczuć się rzeczywiście doceniona, a jeżdżący na tych rowerach mogę siedzieć wyżej i dumniej na swoich siodełkach :).

Jak możemy przeczytać w komunikacie od marki:

"Zdobywanie tylu nagród w tym roku świadczy o zaangażowaniu wszystkich w Orbea oraz o naszych wartościach.

Zawsze wierzyliśmy w stawianie na pierwszym miejscu wydajności, odmawianie kompromisów i nie boimy się podążać własną ścieżką, nawet jeśli inni postępują inaczej. Nasz model współpracy pozwala nam działać po swojemu, przyjmując podejście długoterminowe. Dodatkowo, w modelu biznesowym, gdzie pracownicy są właścicielami firmy, zatrzymujemy talent, a bardzo niewielu pracowników opuszcza firmę.

Ale wiemy, że praca nad stworzeniem i produkcją najlepszych rowerów na świecie to niekończąca się podróż, a te nagrody są dopiero początkiem. Będziemy kontynuować marzenia o dużym znaczeniu, ciężką pracę i robienie tego z pasją i unikalnym punktem widzenia."

Przydatne linki:

Wymieńmy kilka z nagród jakie otrzymała Orbea

Orbea - najbardziej nagradzana marka roku w kategorii rowerów MTB

EMTB NEWS – ROWEROWA MARKA EMTB ROKU

Czytelnicy EMTB News, jednego z największych i najważniejszych niemieckich magazynów, wybrali Orbeę jako najbardziej godną polecenia markę roku. To potwierdza brąz w kategorii MTB Brand Of The Year przyznany przez MTB News. Fakt, że wybierają to czytelnicy, sprawia, że jest to dla szczególnie istotne i świetne potwierdzenie wartości rowerów marki Orbea, sieci dealerów i wsparcia posprzedażowego.

PINKBIKE - Wild rower EMTB roku

Redaktorzy z Pinkbike przebrnęli przez niemałą liczbę najlepszych rowerów górskich, zarówno lekkich, jak i pełnej mocy, by wybrać tylko czterech głównych konkurentów. Wild został uznany za najlepszy rower eMTB roku.

"Orbea wydaje się włożyła całe wysiłki w nowego Wilda, z istotnymi aktualizacjami kinematyki i geometrii, wyposażając go w jeden z najlepszych systemów napędu i baterii, oraz biorąc pod uwagę subtelne detale ramy i interfejsu użytkownika.”

THE LOAM WOLF - Wild rowerem EMTB roku

Konkurowanie z kompletnym polem rywali w dwutygodniowym teście eMTB to nie lada wyzwanie, ale Wild zdołał zająć pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu Loam Wolf.

Trudno znaleźć wyższe uznanie niż nagroda redakcyjna:

„Geometria jest pięknie zrównoważona, co ułatwia szybką jazdę i wspinanie się pod górę po stromym i technicznym terenie przy pomocy doskonałego silnika Bosch. Zawieszenie jest wspierające i wydajne, bez nadmiernego sztywnienia i utraty trakcji... Ogólnie rzecz biorąc, Orbea stworzyła arcydzieło w swoim najnowszym modelu Wild.”

BIKERADAR - Wild rowerem roku

BikeRadar wybrał model Wild na rower roku, wyróżniając zarówno osiągi, jak i nasz konfigurator MyO.

„Doskonałe osiągi wszędzie, a konfigurowalna specyfikacja pozwala ci naprawdę uczynić go swoim własnym”.

EMTB NEWS – RISE, elektryczny rower roku, kategoria lekkich EMTB

Popularne niemieckie czasopismo EMTB News dało władzę ludziom i przeprowadziło publiczną ankietę. To zwycięstwo ma szczególne znaczenie, ponieważ głosy pochodzą od prawdziwych użytkowników. Ten format oznacza również długoterminowe testy, świadczące o niezawodności modelu Rise i tym, jak łatwo się z nim żyje. Warto również wspomnieć w przypisie, że redakcja również umieściła Rise na szczycie tej kategorii.

Dostępne w tym momencie Orbea Rise

 

Nagrody nie tylko dla elektryków Orbea!

ANKIETA CZYTELNIKÓW MTB-NEWS: OIZ, rower górski XC roku

Kolejna nagroda przyznana przez użytkowników, tym razem od MTB-News. Cieszymy się, że Oiz wyróżnił się w silnej konkurencji w kategorii XC.

"Koncepcja Orbea zdaje się działać: 120 mm skoku i czysta geometria wyścigowa. Orbea Oiz staje się coraz bardziej popularna wśród naszych czytelników."

Orbea Occam i Orbea Alma również zdobyły srebrny i brązowy medal w tym zestawieniu.

MOUNTAINBIKE: WYBITNY – OCCAM SL, rower trail roku

MountainBike to jedno z największych niemieckich czasopism, znane z rygorystycznych testów. Wybrali Occam SL jako rower trailowy roku, przyznając mu ich pożądany rating "ÜBERRAGEND" czyli "Wybitny". Testerzy skomentowali równowagę i zwinność, ogłaszając Occam SL doskonałym rowerem wszechstronnym, oferującym doskonałą równowagę zabawy zarówno podczas podjazdów, jak i zjazdów.

"Idealny rower wszechstronny."

We wcześniejszych latach zarówno Orbea Rise, jak i Orbea Rallon zdobyły prestiżową nagrodę "ÜBERRAGEND".

THE LOAM WOLF: OCCAM LT, Rob's delightful dozen

Rob wybiera Occam LT jako jedną z najlepszych rzeczy roku, komentując, jak dużo frajdy sprawiło mu jazda tym rowerem.

"Świetne połączenie pewności zjazdów; ogólnie dopracowane odczucia i zachowane dużo zwinności i wydajności pedałowania".

Dostępne w tym momencie Orbea Occam

Dostępne w tym momencie Orbea OIZ