Najlżejszy elektryczny MTB - Orbea RISE: recenzje, opinie, testy
Spektakularny debiut pierwszej wersji modelu Orbea RISE określony został jako przełom na rynku. Wielu branżowych komentatorów, recenzentów i testerów określiła Rise elektrycznym rowerem, który wyprzedził swoje czasy. Niespotykane parametry silnika w połączeniu z niesamowicie niską wagą okazały się strzałem w dziesiątkę.

W tym miejscu staramy się zbierać dla was wszelkie informacje pochodzące z niezależnych źródeł odnośnie tego bardzo popularnego na rynku roweru elektrycznego, klasyfikowanego jako lekkie rowery eMTB. Z uwagi na to, iż materiałów cały czas przybywa, lista ta będzie stale rosła - dlatego, jezeli jesteś żywo zainteresowany takimi informacjami (bo jesteś przed zakupem Orbea Rise) - zachęcamy do zapisania sobie tego linku do ulubionych. 

Orbea RISE w ofercie Bike&Chill

Na początek trochę oczywistych informacji... rowery elektryczne Orbea RISE w każdej konfiguracji (łącznie z dream bike build) dostępne są w naszym sklepie. Niektóre z wysyłką w 24h, inne na zamówienie - wystarczy wypełnić formularz zapytania przy rowerze, którego obecnie nie mamy, a my maksymalnie w 24h (w dni robocze) zweryfikujemy na kiedy możemy ten rower dostarczyć. Proste!

Orbea RISE dostępny jest w dwóch wersjach ram: aluminiowej (oznaczenia H) i karbonowej (oznaczenia M). Każda z tych wersji dostępna jest w kilku opcjach osprzętu. Dodatkowo, w razie potrzeby możesz zamówić sam frameset i możemy dla Ciebie złożyć unikalny rower na tej bazie!

Orbea RISE - kluczowe informacje, specyfikacja, dostępne modele, rozmiary i kolory

Jeżeli nie wiesz nic na temat Orbea RISE, a chciałbyś się przed zakupem dowiedzieć czegoś konkretnego - zapraszamy od kliknięcia w obrazek poniżej. Przygotowaliśmy specjalną stronę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego najlżejszego elektryka MTB od hiszpańskiego producenta Orbea.

Kliknij w obrazek poniżej Kliknij w link i dowiedz się szczegółów na temat ORBEA RISE

 

Zobacz nasz film: E-bike Orbea Rise, czy to rower dla każdego? Opinie z wybrzeża Costa Blanca

 

VITAL MTB: Recencja po długoterminowych testach - Orbea Rise superlekki elektryczny MTB

Źródło i linki:

Jako jedno z pierwszych lekkich rowerów elektrycznych, które zakwestionowały pogląd, że wspomaganie elektryczne musi wiązać się z ciężką wagą, poprzednia wersja modelu Rise imponująco zamknęła przepaść między rowerem górskim a rowerem elektrycznym. Testowaliśmy pierwszą generację modelu Rise z ramą z włókna węglowego oraz kolejny model z ramą hybrydową (aluminiową), i oba znalazły się w czołówce naszej listy "najlepszy rower elektryczny na rynku" ze względu na doskonałą jakość jazdy, stosunek mocy do zasięgu, opcje personalizacji i konkurencyjne ceny.

Co więc było do zmiany przez firmę Orbea? Największe aktualizacje koncentrują się na redukcji wagi i optymalizacji integracji. Wśród głównych nowości znajdują się dwie opcje pojemności baterii (360 Wh i 540 Wh), nowy silnik Shimano EP801 (o mocy 60 Nm w wersji RS), integracja kabli SIC w osi głównej, nowy i lżejszy łącznik oraz bezprzewodowy kontroler Shimano EN600. Modele Hydro H20 i H30 otrzymują również nowy silnik Shimano EP6 (w wersji RS), a wszystkie modele Hydro mają teraz możliwość wyboru rozmiaru baterii (wcześniej sprzedawane tylko z baterią o pojemności 540 Wh).

THE LOAM WOLF: Specialized Levo SL vc Orbea Rise - bitwa najlżejszych eMTBŹródło i linki:

Sprawdź dlaczego redaktorzy THE LOAM WOLF wybraliby Orbea Rise a nie Specialized Levo SL!

Przez prawie rok jeździliśmy zarówno na rowerze Specialized Levo SL, jak i na Orbea Rise, dwóch najlepszych lekkich rowerach elektrycznych na rynku. Przez ostatni miesiąc podróżowaliśmy do różnych miejsc i jeździliśmy na tych rowerach jeden po drugim, aby zobaczyć, gdzie błyszczą i co można by ulepszyć.

Orbea świetnie poradziła sobie z modelem Rise. W wielu aspektach są liderem w kategorii lekkich rowerów elektrycznych, i uważamy, że jest to jedna z najlepszych opcji dla tych, którzy szukają roweru elektrycznego górskiego, który nie jest pełnym, ciężkim i pełnym mocy potworem. Chociaż mieliśmy kilka uwag odnośnie specyfikacji, program MyO firmy Orbea pozwala klientom łatwo dostosować rower, od zmiany tarcz hamulcowych, specyfikacji opon, a nawet kolorów lakieru. Gdybyśmy kupili Orbea Rise z wyświetlaczem Shimano zamiast skrzynki łączeniowej i zaktualizowali koła na sztywniejsze, nie mielibyśmy pewnie o czym narzekać, więc jest to również aspekt wart uwagi...

 
EBIKER'S EDGE: eMTB o najlepszym stosunku wartości


EBIKER'S EDGE zebrał do porównania rowery, które kosztują mniej niż 6500 dolarów. W ramach testów próbują wybrać rower, który oferuje najlepszą jakość w stosunku do ceny. Na placu boju znalazły się:

  • Giant Reign E+3
  • Giant Stance E+1
  • Rocky Mountain Instinct PowerPlay A50
  • Orbea Rise H30

Poniżej kilka wniosków z testów i przemyśleń testujących:

"Niezależnie od tego, czy to jest dobre, czy złe, Rise najbardziej przypominało mi pedałowanie na moim zwykłym rowerze. EP8 RS oferuje najmniejszą moc, chociaż nie jest dużo gorszy od Stance. Wymaga nieco większego wysiłku z Twojej strony, ale nie ma tego dużego, masywnego i nieestetycznego wrażenia, jakie mają niektóre inne rowery. Ze względu na efektywność roweru i fakt, że można używać przedłużacza zasięgu, uważam, że Rise jest najlepszy na dłuższe wyprawy."

"Rower Orbea Rise najbardziej przypomina pedałowanie na tradycyjnym rowerze górskim. Jest łatwiejszy do prowadzenia i manewrowania przy niższych prędkościach i na wąskich terenach."

"Orbea Rise daje największe wrażenie jazdy na tradycyjnym rowerze podczas zjazdów. Jest łatwiejszy do prowadzenia, skręcania i odciążania niż pozostałe rowery. Nie tylko ze względu na skok i geometrię, ale także dlatego, że jest po prostu 10 funtów (ok. 4,5 kg) lżejszy od innych opcji. Sam fakt ten sprawia, że jazda na Rise jest naprawdę przyjemna. Nie jest tak wszechstronny jak Reign i Instinct, ale oferuje coś, czego te rowery nie mają."

"Rise jest dedykowany dla kolarza poszukującego najbardziej naturalnego doświadczenia z e-rowerem. Jest to idealny wybór dla tych, którzy nie są pewni co do jazdy na e-rowerze - można go nazwać wejściowym rowerem elektrycznym. Jednak to nie wszystko. To także szybki, żywiołowy, zabawny, pełen energii rower dla kolarzy, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać zjazdy."

Źródła i linki:

 

 
Orbea Rise w wersji Enduro!? Już i tak świetny rower został ulepszony...

 

Recencje, opinie, testy użytkowników Orbea Rise

Materiały ogólne na temat Orbea Rise

Materiały o Rise w wersji karbonowej (Orbea Rise M)

Materiały o Rise w wersji aluminiowej (Orbea Rise H)