Nowy Rise 2024/2025 - opinie, testy, recenzje
ORBEA zapowiedziała właśnie premierę nowego Orbea Rise - czyli flagowego, lekkiego elektryka, który po swojej premierze namieszał na rynku. Obecna (jeszcze) wersja otrzymała wiele nagród oraz szerokie uznanie i zainteresowanie odbiorców na całym świecie. Ale... czy można ulepszyć już coś tak dobrego?!

Orbea twierdzi, że tak...

Nowy filmik promujący nadchodzącą premierę promowany jest pod hasłem:

THE BEST JUST GOT BETTER

Nowy Orbea RISE 2025 - udało się ulepszyć najlepsze!

Kiedy Orbea wypuściła na rynek Rise w 2020 roku, wstrząsnęło to światem rowerów elektrycznych. Nie wymyślili kategorii lekkich e-MTB, Rise po prostu zmienił postrzeganie możliwości tych rowerów. Rise oferował poziom integracji, wydajności i zasięgu, który pomógł ukształtować kategorię lekkich e-rowerów. Rise dał Orbei przewagę w kategorii lekkich e-rowerów, ale nie spoczęli na laurach. Zaraz po wprowadzeniu pierwszego Rise, pracowali już nad przyszłością. Zbudowali oddany zespół inżynierów elektroników, którzy maksymalnie wykorzystali akumulatory i komunikację do granic możliwości, podczas gdy zespół projektantów mechanicznych pracował nad ramami i testował je z zespołem OOlab. Wynik? Najlepsze właśnie stało się lepsze.

Powitaj nowy Rise: dalej, szybciej i przyjemniej. Nowy Rise jest gotowy, aby po raz kolejny zrewolucjonizować rynek lekkich rowerów elektrycznych.

Warto także zobaczyć pierwszy filmik z nowymi rowerami przygotowany przez GMBN:

Całkowicie przeprojektowana rama jest sztywniejsza, ma ulepszoną geometrię i większy skok, co oznacza lepsze prowadzenie niż kiedykolwiek. Silniki Shimano EP obsługuje oprogramowanie RS nowej generacji Orbea, które zapewnia niezwykle naturalną jazdę, jednocześnie umożliwiając rowerzystom ustawienie maksymalnego momentu obrotowego wynoszącego 85 Nm. Niestandardowe akumulatory Rise mają najwyższą gęstość energii obecnie na rynku, co oznacza ogromny zasięg w lekkiej obudowie.

Niska waga i naturalne wspomaganie oznaczają dużą zwinność i przyjemne prowadzenie, które łączą Cię ze szlakiem. To właśnie ma na myśli Orbea, gdy mówi „Mniej E, więcej roweru” - oznacza to, że Twój rower współpracuje z Tobą, aby każdy szlak, obiekt i zakręt zamienił w czystą radość.

Orbea RISE 2025 - testy, opinie, recenzje

W tym miejscu będziemy publikować wszystkie znalezione przez nas materiały w sieci, w których znajdziemy testy, opinie, recenzje dotyczące nowego Orbea RISE 2025.

Orbea RISE 2025 - pierwsze wrażenia

 

 

Jakich zmian możecie się spodziewać po nowym RISE?

Jeżeli chodzi o specyfikację, to więcej o nowym RISE znajdziesz na dedykowanej jemu stronie w menu MARKI / ORBEA / ORBEA RISE lub klikając z obrazek poniżej:

Orbea RISE 2025 - cennik, modele, kolory, specyfikacja

Dobierz RISE 2025 do własnych potrzeb

Wszyscy mamy inną wizję jazdy po szlaku, a Orbea wierzy w tworzenie wyjątkowych rowerów dla każdego rowerzysty. Do wyboru są dwa Rise (SL i LT).

Orbea Rise 2025 SL Orbea RISE 2025 LT

RISE LT

Rise LT to rower do jazdy po szlakach, wyposażony w widelec Fox 36 o skoku 160 mm w połączeniu z miękkim, progresywnym skokiem 150 mm. Agresywna geometria szlakowa jest nowoczesna, co zapewnia rowerowi pewność, ale i przyjemność prowadzenia na najbardziej technicznych szlakach. Orbea zwiększyła progresywność krzywej zawieszenia do 23%, co zapewnia doskonałą równowagę dla roweru na szlaki, a także dobrze współpracuje z amortyzatorami pneumatycznymi lub cewkowymi.

RISE SL

Z drugiej strony Rise SL przypadnie do gustu miłośnikom szlaków, którzy preferują szlaki kwiatowe. Dzięki karbonowemu przedłużaczowi amortyzatora zmieniającemu kinematykę zawieszenia, Rise SL oferuje 140 mm skoku z tyłu, dostrojony z nieco większym zabezpieczeniem przed przysiadami, aby zapewnić jeszcze lepszą skuteczność pedałowania, dopasowany do widelca Fox 34 o skoku 140 mm.

KONFIGURACJA PRZEZ MyO

Każdy model można skonfigurować w momencie zakupu za pomocą rewolucyjnego programu MyO firmy Orbea. Rise oferuje więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Zaczyna się to od wyboru LT i SL i jest kontynuowane w naszym konfiguratorze MyO. Skorzystaj z naszej tabeli, aby wybrać idealny rozmiar droppera, aby w pełni wykorzystać nasz projekt Steep'n'Deep. Jeśli chcesz skorzystać z automatycznej zmiany biegów Shimano, możesz także wybrać grupę osprzętu XT Di2. Każdy powinien poświęcić chwilę na wybór kierownic i mostków, aby uzyskać idealne ustawienie kokpitu.

Chętnie pomożemy w konfiguracji roweru przez program MyO ze strony Orbea.com.

KONFIGURACJA PRZEZ OFERTĘ SKLEPU BIKECHILL.PL

A w przypadku rowerów seryjnych, możesz skorzytać z oferty dowolnej konfiguracji roweru w sklepie BikeChill.pl - części możesz wymienić na inne, zakupione u nas, lub zamienić na dowolne zakupione u nas pozostawiając oryginalne w rozliczeniu!

Skontaktuj się z nami po więcej informacji.

 

Rama nowego Orbea RISE 2025

WYŻSZA SZTYWNOŚĆ

Rise jest sztywny tam gdzie powinien być sztywny. Rowery mogą być zbyt sztywne lub zbyt elastyczne. Rowery wyczynowe wymagają odpowiedniej sztywności we właściwych miejscach. Orbea ciężko pracowała, aby zwiększyć sztywność przedniego trójkąta o 8% i sztywność tylnego trójkąta o 14%, zapewniając idealną równowagę. To właśnie w tym miejscu ich testy wykazały najlepszy sposób na radzenie sobie z kłamstwami; wystarczająco sztywna do pokonywania ostrych zakrętów i hamowania, ale nie za sztywna, która ograniczałaby przyczepność i zwiększała zmęczenie ridera.

ASYMETRYCZNA KONSTRUKCJA RAMY

Podobnie jak w sprawdzonych konstrukcjach Occama oraz Rallona, nowa asymetryczna konstrukcja ramy Rise jest kluczem do znalezienia idealnej wydajności konstrukcyjnej. Położenie suportu wraz z systemem SBS (Secure Battery System) firmy Orbea zwiększa sztywność skrętną. Wynik? Najlepsze właściwości jezdne, co oznacza precyzyjne i pewne prowadzenie niezależnie od trasy.

KONSTRUKCJA ZMIENIA SIĘ Z WIELKOŚCIĄ RAMY

Asymetryczna konstrukcja ramy pozwala Orbea dostosować sztywność ramy do każdego rozmiaru, upewniając się, że w miarę zmiany długości rur i dźwigni, wrażenia z jazdy na Rise pozostaną takie same.

STEEP'N'DEEP

Steep'n'deep ustanowiło nowy standard w projektowaniu rowerów. Możliwość zamontowania droppera o długim skoku pozwala rowerzystom opuścić siodełko na zjazdach, zapewniając więcej miejsca do poruszania się i większą kontrolę. Teraz wszyscy jeżdżący na  Rise powinni móc założyć dropper o długości 200 mm, a w rozmiarach L i XL można go zwiększyć do zadziwiających 230 mm.

Nowy RISE - silnik, bateria, extender

MOC BATERII + EXTENDER 

  • Bateria 420 Wh - zapewniająca najlżejszą jazdę. Kolarze poszukujący najlepszego prowadzenia i najlżejszego Rise'a wybiorą 420 Wh i będą korzystać z nowego Range Extendera podczas najdłuższych weekendowych przygód.
  • Bateria 630 Wh - dla maksymalnego zasięgu: Użytkownicy szukający najdłuższego zasięgu mogą wybrać baterię 630 Wh. Oczywiście, ponieważ waga rowerzysty ma duży wpływ na zasięg, ciężsi rowerzyści mogą wybrać opcję 630 Wh.
  • Rise Extender 210 Wh - łatwe zwiększanie zasięgu w celu uzyskania najbardziej epickich przejażdżek. Mniejszy niż butelka wody i waży zaledwie 1,1 kg.

16% więcej energii w każdym gramie

Najnowsza generacja akumulatorów Orbea oferuje większą moc bez zwiększania ciężaru, zapewniając gęstość energii lepszą niż jakikolwiek inny akumulator dostępny obecnie na rynku. Rezultatem jest większy zasięg, bez zwiększonej masy. Użytkownicy Orbea regularnie pokonują ponad 3000 m wspinaczki na jednym ładowaniu, korzystając z większych akumulatorów.

SILNIK SHIMANO EP8

Rider Synergy (RS) to serce Rise. Niestandardowe oprogramowanie Orbea współpracuje z silnikami Shimano EP8, aby zapewnić najbardziej naturalne, elastyczne wspomaganie i najlepszy w swojej klasie zakres akumulatorów podczas najbardziej epickich przygód.
Nowe oprogramowanie Rider Synergy Gen2: „Mniej e, więcej roweru” oznacza bardziej naturalną pomoc i dłuższe przejażdżki. Orbea twierdzi, że tak dobra jazda jest możliwa tylko wtedy, gdy od samego początku weźmie się pod uwagę moc, zasięg i wszystko razem.

Oprogramowanie sprzętowe i elektronika nowej generacji Rise umożliwia konfigurację mocy wyjściowej silnika do 85 Nm. Orbea twierdzi, że dzięki natychmiastowemu dostarczaniu mocy bez opóźnień wzrost mocy jest nie mniej naturalny. Testy wykazały, że rowerzyści czują się bardziej naturalnie przy niższych kadencjach, na przykład na technicznych trasach lub trudniejszych podjazdach. Rise oferuje teraz o 15% większą moc, dostarczaną przy niższych kadencjach, w porównaniu do poprzedniego roweru.

 

 

Orbea RISE 2025 - cennik, modele, kolory, specyfikacja

 

 

Poprzednie wersje Orbea Rise (2023/2024)

W międzyczasie zachęcamy do sprawdzenia opinii, recenzji i testów Orbea Rise (w poprzedniej wersji). 

W czasie oczekiwania na nowego Orbea Rise zapraszamy także do obejrzenia naszego filmu, nagranego w Hiszpanii, w którym użytkownik Orbea Rise dzieli się swoimi spstrzeżeniami.