Orbea ORCA

Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Orbea ORCA 2024 - lekkość i sztywność w każdym detalu

Witaj na pokładzie najlepszej maszyny do wspinania się!

Najbardziej wydajne rowery aero nigdy nie będą naprawdę lekkie, podobnie jak najlżejsze rowery nigdy nie będą super aerodynamiczne. Próba stworzenia roweru szosowego, które ma wykonywać wiele różnych zadań, często kończy się czymś, co nie jest dobre w niczym.

W nowej Orbea ORCA skupiono się na lekkości i sztywności.

Osiągnięcie lekkości modelu Orca wymagało licznych niewielkich ulepszeń, skupiając się na detalach i wykorzystując najlepsze materiały w całej gamie rowerów. Rozważanie roweru jako kompleksowego rozwiązania oznaczało współpracę z projektantami komponentów i kół już na wczesnym etapie, aby zoptymalizować sztywność i wagę.

Dlaczego?

Ponieważ projektanci Orbea uważają, iż jest coś wyjątkowego w odczuciu lekkiego roweru. Kochają chwilowe przyśpieszenie, kiedy mocno wciska się pedały, oraz responsywność i zwinność prowadzenia podczas skręcania w zakrętach.

Kiedy nachylenie podjazdu powoduje, że prędkość spada poniżej około 15 km/h, to grawitacja zaczyna wpływać na jazdę bardziej niż opór powietrza. Poziom, przy którym to się dzieje, zależy od każdego rowerzysty. W takiej sytuacji lekki rower oferuje wyraźne korzyści.

ZAPROJEKTOWANA WYDAJNOŚĆ

Orbea Orca jest zbudowana na zrozumieniu wydajności i designu, odzwierciedlającym przekonanie designerów w Orbea, że rowery powinny wyglądać świetnie i jeździć jeszcze lepiej. Minimalistyczne, ponadczasowe linie Orbea Orca nadają jej charakterystyczny styl i ukrywają niezwykle nowoczesną technologię.

SZTYWNA W KAŻDYM WŁAŚCIWYM MIEJSCU

Posiadanie najlżejszego roweru nic nie znaczy, jeśli nie jest on sztywny i wydajny. Podczas projektowania Orbea Orca, inżynierowei Orbea ustalili docelowy poziom sztywności, aby zapewnić, że nawet najmocniejsi wspinacze mogą być pewni efektywnej transmisji mocy. Następnie zaprojektowano Orcę tak, aby była jak najlżejsza, nie kompromitując jednak tej wartości.

Poznaj modele lekkiej szosy Orbea Orca

 • Orbea Orca w wersji z ramą OMX dla tych, którzy szukają najlżejszej wagi.
 • Orbea Orca oraz w wersji OMR przeznaczona jest z myślą dla kolarzy, którzy są gotowi zaakceptować kilka dodatkowych gramów.
 • Orca ma 7 różnych rozmiarów: 47, 49, 51, 53, 55, 57 i 60 cm.
 • W tegorocznej ofercie dostępne są trzy różne kolorystyki w ramie OMR i dwie w ramie OMX.
 • MyO pozwoli kolarzom jeszcze bardziej spersonalizować swoje rowery.

Orbea ORCA - kolorystyka 2024

Wiemy, że bardzo często trudno jest wybrać rower nie widząc go na żywo. Wiemy także, że nie zawsze istnieje taką możliwość. Dlatego chcemy pomóc Wam w wyborze, dostarczając wszelkich możliwych informacji i materiałów - by Twój wybór był zawsze najlepszym wyborem.

Jedną z kluczowych kwestii jest zobaczenie, jak kolor danego roweru prezentuje się realnie - nie tylko na zdjęciach produktowych.

 • Zachęcamy do obejrzenia filmików na których prezentujemy kolory poszczególnych modeli.
 • W razie potrzeby - skontaktuj się z nami, prześlemy zdjęcia wybranej Orbea ORCA. 
 • Zachęcamy także do odwiedzenia naszego sklepu - zawsze posiadamy na stanie rowery w różnej kolorystyce.

Orbea ORCA - waga poszczególnych modeli

BY NIE MARNOWAĆ NAWET GRAMA

Redukcja wagi roweru polega na dbałości o szczegóły. Im rama staje się lżejsza, tym bardziej skomplikowane staje się usuwanie dodatkowej masy bez narażania na kompromis. Dążenie Orcy do lekkości polegało na obsesyjnym skupieniu się na detalach.

MINIMALNY I MINIMALISTYCZNY DESIGN

Oprócz świetnego wyglądu minimalistyczny design zacisku siodełka i wieszaków przerzutek oszczędza wagę. To kolejne wygrane na wielu frontach.

OGRANICZYĆ NAKŁADKI

Rama w Orca najwyższego poziomu (OMX) ma mniej elementów z włókna węglowego, co oznacza mniej nakładki i mniejszą wagę. Układanie włókien węglowych wymaga znacznie większego nakładu pracy, ale efektem jest oszczędność prawie 300 g przy zachowaniu niezmienionej sztywności.

Waga ramy Orca OMR - 1030g

Orbea ORCA - waga wersji z ramą karbonową OMR

 • ORCA M30 - 51 (8,86 kg); 57 (9,11 kg)
 • ORCA M30i - 47 (8,60 kg); 49 (8,60 kg); 53 (8,65 kg); 60 (8,78 kg);  
 • ORCA M35 - 
 • ORCA M35i - 
 • ORCA M31eTEAM - 
 • ORCA M20iTEAM - 
 • ORCA M21eTEAM PWR - 

Waga ramy Orca OMX - 745g

Orbea ORCA - waga wersji z ramą karbonową OMX

 • ORCA M30iLTD - 
 • ORCA M31eLTD PWR - 
 • ORCA M20iLTD - 
 • ORCA M21eLTD PWR - 
 • ORCA M10iLTD - 6,63 kg
 • ORCA M11eLTD PWR - 

Co czyni szosę Orbea Orca wyjątkowym rowerem? 

KOŁA OQUO

Orca dostępna jest z kołami OQUO Road Performance o trzech różnych profilach: 35 mm, 45 mm i 57 mm, aby dostosować się do każdego rowerzysty.

 

KOMPONENTY OC

Komponenty OC oferują lepszą integrację niż kiedykolwiek wcześniej. Wybierz kierownicę aero lub maksymalizuj komfort dzięki kierownicom o podwyższonym chwycie.

 

ROWER JAKO KOMPLETNA CAŁOŚĆ

Współczesny rower musi działać jako spójna całość. Dzięki temu możemy zaprojektować kompletny rower, balansując wagę i oszczędzając gramy. 

Orbea ORCA jest wyposażona w najlepsze komponenty, skoncentrowane na wadze i ergonomii. Dla rowerzystów chcących dostroić wydajność, można dodać aerodynamikę za pomocą naszego konfiguratora MyO.

 

LEKKOŚĆ BEZ KOMPROMISÓW W SZTYWNOŚCI

Można stworzyć bardzo lekkie rowery, jednakże jeśli straci się efektywność z powodu braku sztywności, to nie ma to sensu. Gdy projektowaliśmy model Orca, wyznaczyliśmy docelową sztywność, aby nawet najmocniejsi wspinacze mieli pewność efektywnego przekazywania mocy. Następnie zaprojektowaliśmy model Orca tak, aby był jak najlżejszy, nie kompromitując tego parametru.

 

Zobacz produkty w powiązanych kategoriach

Warto poczytać

Orbea dołącza do World Tour we współpracy z Lotto DSTNY

Z przyjemnością informujemy, iż Lotto Dstny i Orbea podpisały umowę partnerską, która skutkuje powrotem rowerów Orbea do profesjonalnego teamu ścigającego się w najważniejszych kolarskich wyścigach świata. W tym sezonie zobaczymy Orbea Orca i Orbea Orca Aero w wyścigach World Tour.

Omówienie oferty rowerów szosowych i gravelowych na 2024 r. od Orbea (od Road-racing)

Na oficjalnym kanale Youtube portalu Road-racing.pl pojawił się właśnie film z omówieniem oferty rowerów szosowych i gravelowych marki ORBEA ma sezon 2024. Jest to już kolejny filmik z całej serii filmów przedstawiających ofertę poszczególnych marek. Jeżeli interesuje Cię zakup roweru Orbea, lub zastanawiasz się, jaki rower wybrać - ten film (i ta seria) są właśnie dla Ciebie. Zapraszamy...

[wideo] Rodzaje ram w modelach Orbea ORCA - czym się różni OMX od OMR? (zobacz przekrój ramy)

Planujesz kupić rower marki Orbea lub frameset Orbea i wahasz się między tym, czy wybrać karbon OMR a OMX? Zapraszamy do obejrzenia filmiku na kanale YouTube Bikecill.pl w którym omawiamy różnice między tymi rodzajami ram karbonowych i pokazujemy ich przekrój, by to lepiej zobrazować!

Jaki rower szosowy na Shimano Di2 wybrać - zestawienie od road-racing.pl

Na zaprzyjaźnionym kanale YouTube - Road-Racing.pl - pojawiło się ciekawe zestawienie karbonowych rowerów szosowych na osprzęcie Shimano - konkretnie chodzi o grupę Shimano 105 Di2. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem oraz do przeglądnięcia naszej oferty, gdyż posiadamy część z wymienionych w materiale rowerów.

Premiera nowej Orbea ORCA 2024 - cennik, recenzje, testy, opinie

Nowy flagowy model szosowy Orbea koncentruje się na wadze - to 6,6 kg technologii wspinaczkowej zaprojektowanej, aby zmienić sposób, w jaki docierasz na szczyt. To co najlepsze podczas podjazdów: natychmiastowe przyspieszenie, zwinne prowadzenie, tłumienie drgań i doskonałe przenoszenie mocy. Sprawdź informacje o nowej Orbea ORCA na sezon 2024.