Błotniki rowerowe

Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Filtry
Filtruj produkty
Kolor wiodący
Dostępność
Magazyn zewnętrzny
Na rowerze
Dla kogo?
Cena
Producent
Przeznaczenie
Rozmiar
Typ produktu
Filtry
Filtruj produkty
Kolor wiodący
Dostępność
Magazyn zewnętrzny
Na rowerze
Dla kogo?
Cena
Producent
Przeznaczenie
Rozmiar
Typ produktu
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-24 z 139

na stronę

Jaki błotnik do roweru?

Wydajesz więcej na ubrania na rower niż na te do pracy? Powinieneś je odpowiednio chronić. Powiedz dość pobrudzonym ubraniom kolarskim! Nie rezygnuj z jazdy na rowerze przez brzydką pogodę, kałuże czy błoto. Błotniki rowerowe to akcesoria, które rozwiązują twoje problemy. Każdy rower trekkingowy wyposażony jest w pełne błotniki drutowe, ale błotniki dotarły również do segmentu MTB. Jednocześnie, wielu producentów amortyzatorów rekomenduje używanie małych, ale skutecznych błotników mocowanych do korony widelca. Oferta naszego sklepu zawiera pełną gamę błotników rowerowych przeznaczonych do kół w każdym rozmiarze.

Jak wybrać i dobrać błotnik rowerowy? Wszystko zależy od potrzeb oraz stylu jazdy. Inne błotniki stosowane będą w rowerach trekkingowych, inne w miejskich, a jeszcze inne w rowerach górskich. Błotniki rowerowe stanowią wyposażenie dodatkowe roweru, które służy poprawie wygody jazdy przy niekorzystnych warunkach pogody. Patrząc pod kątem użytkowym, w błotnik rowerowy powinny zaopatrzyć się przede wszystkim osoby, które traktują jednoślad w kategoriach użytkowych - jako środek lokomocji. Cykliści miejscy i trekkingowi z pewnością docenią suche spodnie i buty rowerowe - aby to osiągnąć wystarczy tylko zakupić w BikeChill.pl błotniki odpowiednie dla swojego roweru.
Z drugiej strony, błotnik może służyć także jako element wspomagający bezpieczeństwo jazdy - szczgólnie w przypadku różnych odmian MTB, gdzie dzięki błotnikowi można uniknąć zachlapania twarzy bądź okularów/googli rowerowych.

Jaki błotnik do roweru górskiego (MTB)?

W przypadku rowerów MTB - z uwagi na specyfike ich przeznaczenia i warunki do jazdy (a co za tym idzie - błoto tryskające spod kół) - błotniki do roweru górskiego powinny zapewniać minimalny, ale satysfakcjonującego poziomu ochrony, którego wymaga bezpieczeństwo jazdy. Rowerzyści MTB zakładają przeważnie jedynie przedni błotnik (zbędny jest tylny błotnik), który montowany jest do ramy lub podkowy amortyzatora. Zadaniem takiego błotnika jest ochrona twarzy rowerzysty przed odpryskami wylatującymi spod przedniego koła. Drugą funkcją jaką pełnią dobre błotniki do roweru górskiego, jest funkcja ochrony widelca przed kurzem, błotem i wodą.

Dodatkowo, w przypadku błotników MTB (enduro, DH, XC) ważnym elementem jest waga błotnika oraz jego wytrzymałość. Dlatego, większość dobrych błotników MTB to błotniki krótkie i lekkie.

Błotnik do roweru to nie tylko ochrona

Dla rowerzystów wydających dużo pieniędzy na dopieszczenie swojego jednośladu, błotnik rowerowy z punktu widzenia wygladu roweru, nie jest szczytem marzeń... Dlatego, dla wielu cyklistów pojawienie się błotników, które oprócz pełnienia funkcji ochronnych, pełnią także funkcję atrakcyjnego dodatku dopełniającego wygląd roweru, było zbawieniem.

Jakie błotniki rowerowe dostępne są w ofercie BikeChill.pl?

Ponownie - nie mamy tu najszerszej oferty w internecie, bo nie chcemy jej mieć. Nawet tak drobne elementy jak błotniki rowerowe staramy się dobierać z rozwagą i pod kątem tego, czego sami używamy i co z czystym sumieniem możemy polecać innym. Najszerszą ofertę błotników posiadamy do rowerów MTB, ale znajdziemy błotnik dla każdego typu jednośladu - u nas z pewnością możesz zakupić odpowiednie błotniki. Posiadamy błotniki na każdy rozmiar koła roweru górskiego (24, 26, 27,5 oraz 29 cali).

Sprawdź wybrane przez nas błotniki rowerowe MTB.

Zobacz produkty w powiązanych kategoriach