Najlepsze i najmocniejsze hamulce od Sram dla MTB? SRAM Maven - opinie, testy, recenzje
Internet został zalany informacjami o premierze nowych hamulców dla MTB wypuszczonych przez SRAM. Sram Maven - bo o nich mowa - mają być najlepszymi i najmocniejszymi hamulcami jakie amerykańska firma wypuściła do tej pory na rynek. Z uwagi na deklarowaną siłę hamowania, są to hamulce przeznaczone bardziej do grawitacyjnych odmian MTB (enduro, downhill ale też trail) oraz z myślą o e-MTB.

Nowa seria hamulców MTB - SRAM Maven

Nowe hamulce SRAM Maven to - jak twierdzi sam producent - najlepsza siła zatrzymywania, jaką kiedykolwiek stworzył SRAM. Hamulce SRAM Code nie znikają, ale Maven to najnowszy model skierowany do segmentów rowerów skoncentrowanych na grawitacji, takich jak enduro, DH i pełnowymiarowe rowery eMTB, gdzie rowerzyści potrzebują jak najwięcej mocy hamowania. Maven to również pierwsze hamulce wysokiej wydajności od SRAM, które używają oleju mineralnego zamiast płynu DOT, co samo w sobie jest dużą nowością!

SRAM twierdzi, że Maven to najmocniejszy hamulec, jaki kiedykolwiek stworzyli - 50% większa moc hamowania od najlepszych (do tej pory) hamulców tej firmy. Większe klocki hamulcowe, większe tłoki, większa zacisk i wystarczająca moc, aby dostosować hamulce do dokładnych wymagań bez obaw o siłę hamowania. Maven został zaprojektowany wokół koncepcji użytecznej mocy. Posiadanie skrajnej mocy do podniesionych prędkości i wymagań nowoczesnych terenów zorientowanych na grawitację pozwala dostosować swoje doświadczenie z jazdy, nie odczuwając zmęczenia rąk ani nie tracąc kontroli.

SRAM postawiło sobie wysoko poprzeczkę, tworząc najmocniejszy hamulec, a następnie dostosowując system, aby umożliwić osobom osłabienie mocy, sprawiając, że staje się bardziej użyteczna i kontrolowalna. Istnieją pewne kluczowe wartości związane z możliwościami dostosowania systemu, i zamiast analizować myriadę opcji, które można by było osiągnąć, po prostu wymienię te istotne zmiany tutaj. Jako punkt wyjścia SRAM zaleca rozpoczęcie od najmniejszej tarczy hamulcowej, jaką można zamontować na rowerze, i dostosowywanie jej w miarę potrzeb.

• Każda zmiana rozmiaru tarczy (np. z 180 do 200 mm) zwiększa mechanizm przekładni o 14%.

• Tarcze HS2 zapewniają o 7% więcej mocy niż Centerline.
• Centerline jest lżejszy o 10–30 gramów dla danej wielkości.
• Tarcze HS2 mają lepszą kontrolę cieplną.

• Hamulce Maven produkują niemal 50% więcej mocy niż kody, więc planuj zgodnie z tym.
• Hamulce Maven wymagają o 32% mniejszej siły przy dźwigni, aby osiągnąć taką samą moc hamowania.

 

SRAM Maven - cena, dostępność, gdzie zamówić?

Hamulce SRAM Maven są już dostępne na polskim rynku, a więc i w internetowym sklepie rowerowym www.bikechill.pl. Będą dostępne w następujących kategoriach:

 

Jeżeli chciałbyś zakupić cały zestaw hamulców SRAM Maven do swojego MTB, skorzystaj z linków powyżej lub skontaktuj się z nami.

Jeżeli interesuje Cię zakup roweru i wymiana hamulców seryjnych na SRAM Maven - skontaktuj się z nami, wycenimy taką modyfikację wraz z odkupem hamulców seryjnych (jeżeli wybierzesz taką opcję).

Sprawdź wybrane zestawy hamulców SRAM Maven

N/Z

Produkt na zamówienie.

N/Z

Produkt na zamówienie.

3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

N/Z

Produkt na zamówienie.

3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

SRAM Maven - zebrane opinie, testy, recenzje

Jeszcze nie mieliśmy okazji sami zweryfikować w praktyce jak działają te hamulce, ale jak tylko nadaży się pierwsza okazja, zrobimy to i na naszym kanale YouTube znajdziecie z pewnością recenzję z jazdy w praktyce.

Na ten moment, postanowiliśmy zebrać dla Was w jednym miejscu wszystko to, co według nas jest wartościowe w sieci na temat nowego produktu od SRAM.

Obszerna recenzja znajduje się już na PinkBike: https://www.pinkbike.com/news/review-sram-maven-the-big-brake.html 

Pierwsze mniejsze recenzje hamulców Sram Maven na YouTube publikujemy poniżej