Nowość od Galfer - nowe tarcze hamulcowe Disc Shark®
Marka Galfer Bike wprowadza na rynek innowacyjną wersję tarczy Disc Shark®, najbardziej kompletnej dostępnej obecnie tarczy hamulcowej MTB. Innowacyjny proces produkcyjny wykorzystuje cięcie laserowe, aby stworzyć optymalną geometrię projektu i osiągnąć najlepszą możliwą wydajność.

W 2021 roku inżynierowie Galfera rozpoczęli proces tworzenia prototypu nowej tarczy hamulcowej dla grawitacyjnych dyscyplin MTB (downhill i enduro), które były wykorzystywane przez cały zeszły sezon przez zawodników zespołu Commencal / Muc-Off by Riding Addiction, ścigającego się w Pucharze Świata DH. Tarcza hamulcowa w komplecie z klockami Galfer Pro, pomogła Myriam Nicole zdobyć tytuł Mistrzyni Świata DH oraz była zwycięską kombinacją dla Amaury’ego Pierrona czy Thibauta Dapreli.

Galfer Disc Shark już dostępne w ofercie Bike&Chill

24H

Wysyłka w 24h od zaksięgowania płatności.

24H

Wysyłka w 24h od zaksięgowania płatności.

24H

Wysyłka w 24h od zaksięgowania płatności.

Dzięki działaniom działu Galfer R+D+i oraz współpracy z Martinem Maesem (Orbea Fox Enduro Team) czy Alexem Marinem (IJ Racing), nowa tarcza hamulcowa ewoluowała i znacząco zyskała na jakości. Tym samym nowa tarcza Disc Shark® spełnia wymagania najbardziej angażujących hamulce dyscyplin takich jak downhill czy enduro, a w drugiej fazie rozwoju będzie dostępna także w wersji do rowerów cross-country.

Galfer prezentuje nowe tarcze hamulcowe Disc Shark®

Jedną z unikalnych cech, dzięki którym produkt nosi nazwę Disc Shark®, są wewnętrzne płetwy, które w połączeniu z małymi otworami na powierzchni ściernej, doskonale obniżają temperaturę podczas hamowania. Z kolei zewnętrzny obwód w kształcie fali oraz boczne otwory, zwiększają moc hamowania i zapewniają lepszy kontakt klocka z tarczą.

Zobacz wideo towarzyszące informacji o Galfer Disc Shark

 

Główne cechy tarcz Disc Shark®

  • Większa siła hamowania – design tarczy Disc Shark® sprawia, że w trudnych warunkach mniej siły jest wymagane, aby zahamować. Przekłada się to na wzrost o 5-10% siły hamowania przy normalnej pogodzie.
  • Większa stabilność – nawet w najgorszych warunkach i dużym obciążeniu temperaturowym (duże prędkości czy nachylenia), tarcza Disc Shark® pozostaje stabilna i sztywna.
  • Mniejsza temperatura operacyjna – tarcza Disc Shark® drastycznie obniżyła temperaturę operacyjną aż o 30% w porównaniu do innych tarcz dostępnych na rynku oraz wykonana jest z jednego kawałka metalu.
  • Dłuższa żywotność klocków hamulcowych – w trakcie użytkowania w normalnych warunkach życie klocków hamulcowych wydłuża się o 25-40%.
  • Lżejsza tarcza – Disc Shark® jest lżejsza od większości tarcz dostępnych na rynku.

Galfer Dicc Shark - wyniki

Dostępność i cena nowych tarcz Galfer Disc Shark

Nowa tarcza Galfer Disc Shark® będzie dostępna od czerwca 2022 roku, a przedstawiane przez producenta rozmiary i ceny wyglądają na ten moment tak:

  • DB0223W2 (ø180 x 2.0 mm – 127 g): €85  + VAT
  • DB024W (ø203 x 2.0 mm – 174 g): €90  + VAT
  • DB027W (ø223 x 2.0 mm – 237 g): €95  + VAT

Galfer Dich Shark

Jak tylko pojawią się w sprzedaży, tarcze będą dostępne także w sklepie Bike & Chill - stacjonarnie oraz w internecie.

 

Galfer Disc Shark opinie

Co mówią o nich zawodnicy?

> Martin Maes, zawodnik Orbea Fox Enduro Team

Odkąd rozpocząłem testy nowej tarczy Galfer Disc Shark® zauważyłem, że siła hamowania i stabilność się zwiększyły. Hamulec zawsze reaguje tak samo, niezależnie od sytuacji, a w połączeniu z klockami Galfer Pro, kontrola hamowania jest niesamowita. Poszedłem nawet o krok dalej i zmniejszyłem tarczę hamulcową do 180mm, aby uzyskać bardziej progresywne czucie i szczerze mówiąc, nie było z tego powodu żadnych problemów.

 

> Alex Marin, zawodnik IJ Racing Team

Współpracujemy z marką Galfer już od kilku lat i wybraliśmy ich dlatego, że ich produkty dodają to ekstra coś do systemu. W ciągu ostatnich sezonów próbowaliśmy różnych hamulców od wielu producentów i zawsze z produktami Galfera otrzymywaliśmy najlepsze efekty. Tym samym jest to produkt, który śmiało mogę zarekomendować każdemu.

O marce Galfer