Elektryk Orbea WILD - recencje, testy, opinie
W 2023 r. miała premierę nowa wersja, i tak już dobrego, elektycznego full'a enduro Orbei - Orbea WILD. W tym wpisie postaramy się zebrać możliwie najwięcej informacji o testach, recencjach, opiniach i nagrodach jakie zebrał ten e-rower - a jest tego niamło... Zapraszamy do lektury wpisu.

Orbea WILD w ofercie Bike&Chill

Na początek trochę oczywistych informacji... rowery Orbea WILD w każdej konfiguracji (łącznie z dream bike build) dostępne są w naszym sklepie. Niektóre z wysyłką w 24h, inne na zamówienie - wystarczy wypełnić formularz zapytania przy rowerze, którego obecnie nie mamy, a my maksymalnie w 24h (w dni robocze) zweryfikujemy na kiedy możemy ten rower dostarczyć. Proste!

Orbea WILD - kluczowe informacje, specyfikacja, dostępne modele, rozmiary i kolory

Jeżeli nie wiesz nic na temat Orbea WILD, a chciałbyś się przed zakupem dowiedzieć czegoś konkretnego - zapraszamy od kliknięcia w obrazek poniżej. Przygotowaliśmy specjalną stronę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego elektryka do enduro od hiszpańskiego producenta Orbea.

Kliknij w obrazek poniżej Kliknij w link i dowiedz się szczegółów na temat ORBEA WILD

 

Orbea WILD wybrany przez THE LOAM WOLF najlepszym rowerem eMTB 2023

The Loam Wolf wybrał Orbea Wild najlepszym rowerem 2023 w swojej kategorii

Wśród testowanych rowerów znalazły się:

 • Cannondale Moterra Neo LT
 • Evil Epocalypse
 • Fezzari Timp Peak
 • Giant Trance X Adv. E+ 0
 • Ibis Oso
 • Marin Rift Zone E2
 • Nukeproof Megawatt
 • Orbea Wild
 • Pivot Shuttle LT
 • Rocky Mountain Alt. Powerplay
 • SCOR 4060 Z ST
 • Scott Patron eRide
 • Specialized Turbo Levo

Oto tylko nieznaczna część recencji, do której link znajdziecie poniżej - wraz z filmikiem prezentującym wszystkie rowery wraz ze zwycięzcą...

Do naszego eMTB Shootoutu na rok 2023 dołącza zaktualizowana wersja poprzedniego zwycięzcy nagrody dla "Najbardziej Wszechstronnego All Mountain" roweru elektrycznego. W 2020 roku Orbea Wild był daleki od tego, czym jest dzisiaj, ale i tak zachwycił naszych testerów i licznych właścicieli swoją przyjemnością i zabawowością. W zeszłym roku została wydana kompletnie przeprojektowana wersja Orbea Wild, w której niewiele pozostało poza ogólnym kształtem i sprawdzonym systemem napędowym Bosch. Po dokładnym przyjrzeniu się nowemu Orbea Wild 2023 w naszym artykule Dissected kilka miesięcy temu, zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to godny konkurent w tegorocznym eMTB Shootoucie, więc byliśmy podekscytowani jego udziałem. Jak się spodziewaliśmy, poradził sobie znakomicie, a nawet więcej. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, co nasza ekipa sądzi o nowym i ulepszonym modelu Orbea Wild M-Team.

Kilka linków:

 

Orbea WILD wygrywa "Bike of the year" by BikeRadar.com

Niezależny portal BikeRadar.com co roku przeprowadza testy różnych rowerów w różnych kategoriach, wybierając - zdaniem testujących dziennikarzy - najlepszy rower danego roku. Orbea WILD w najnowszym modelu 2023 zdobył już wiele nagród. Jedną z nich jest tytuł "Rower roku 2023". Zwycięztwo o tyle piękne, że rowerybrane pod uwagę to naprawdę rowerowi zawodnicy wagi ciężkiej...

 • Nukeproof Megawatt 297 RS
 • Orbea Wild M-Team
 • Pivot Shuttle LT 29 Ride SLX/XT
 • Santa Cruz Bullit SS C
 • Specialized Turbo Levo Expert
 • Transition Repeater NX Carbon
 • Trek Rail 9.8 XT Gen 3
 • Whyte E-180 RSX Super Enduro

Oto tylko nieznaczna część recencji, do której link znajdziecie poniżej - wraz z filmikiem prezentującym wszystkie rowery wraz ze zwycięzcą...

Równowaga to najlepsza i dominująca cecha Wilda, niezależnie od zjazdu czy podjazdu.

Jego zawieszenie niezawodnie i przewidywalnie pochłania nierówności terenu, generując przyczepność i stabilność podwozia, co pomaga jeździć szybciej lub z większą kontrolą, gdy trasy stają się trudne. Odczucie bezdenna głębokość zawieszenia dalsze poprawia jego zdolności do pochłaniania nierówności.

Wrażenie wywoływane przez mocny silnik Bosch jest imponujące, a jego żywotność baterii może być argumentem za jego lepszą wydajnością w porównaniu do montowanego na wielu rowerach górskich silnika Shimano EP8.

Pod względem specyfikacji Wild M-Team trafiał w dziesiątkę. Ulepszenie opon w obudowie DH sprawia, że są one naprawdę odpowiednie dla zamierzonego stylu jazdy tego roweru, podczas gdy hamulce, napęd i zawieszenie są gotowe na enduro.

Wild jest jednym z najbardziej zrównoważonych, łatwych do szybkiej jazdy rowerów na rynku, o wydajności, która sprawia, że czuje się swobodnie zarówno na najtrudniejszych zjazdach, jak i podczas długich dni w siodle.

 

Link do pełnej recenzji:

Opinie w BikeRadar.com o poprzedniej wersji WILD 

 

eBiker's Edge: Orbea Wild Review: Unleash Your Wild Side

Szeroka recencja przeprowadzona przez eBiker's Edge z której dowiesz się o wadach i zaletach Orbea WILD. Warto poświęcić chwilę by dowiedzieć się kilku konkretnych rzeczy. Poniżej przytaczamy fragment opinii:

Dla kogo jest Orbea WILD?

Orbea Wild jest rowerem elektrycznym, który nie kara Cię za posiadanie nieco więcej amortyzacji. Jest bardzo wszechstronny i sportowy, biorąc pod uwagę swoje wartości skoku i moc. Chciałbym argumentować, że jest bardziej "all-mountain" niż "enduro". Bardzo podobnie jak jego analogowy odpowiednik, Rallon, oferuje wyjątkową zwrotność i jeździ nieco lżej i bardziej zwinie niż wynikałoby to z danych technicznych.

Mając to wszystko na uwadze, jest dość łatwo polecić Wilda prawie każdemu, kto szuka pełnowymiarowego roweru elektrycznego. Nagradza przeciętnego rowerzystę, który szuka dużego eMTB z najbardziej pozytywną i responsywną zwrotnością do ogólnego jazdy po trasach. Nie karze wolniejszym prędkościom, węższym ani łatwiejszym trasom, jak robią to inne duże eMTB. Waga roweru zdaje się znikać, co pozwala na bardzo naturalną jakość jazdy bez względu na trasę. Z drugiej strony, nagradza agresywnego rowerzystę, który chce przekraczać granice w trudnym terenie. Jednak taki rowerzysta powinien spodziewać się konieczności zachowania dużej kontroli i siły, gdy sytuacja się komplikuje. Rower sam w sobie nie jest najbardziej wyrozumiały, gdy trasy stają się trudne i nierówne. Jeśli masz umiejętności i siłę, aby jeździć na rowerze agresywnie, ciężko będzie znaleźć szybszy i bardziej zdolny rower elektryczny do zjazdów - zwłaszcza tak ożywiony jak ten. Dodaj do tego silnik Bosch race, a będziesz pędził jak szalony.

 

 
Linki do wideo oraz recenzji w portalu:

 

Orbea WILD - opinie i testy youtuberów i mniejszych (indywidualnych) kanałów

Recenzja e-bike Orbea WILD 2023 - Najlepsze e-enduro na 2023? 

Orbea WILD 2023 E-Bike Review - Best Enduro EMTB for 2023?

Odpowiedź na pytanie, czy - zdaniem Sama z kanału Sam's Bikes - Orbea WILD to najlepszy rowero elektryczny do enduro w 2023r. znajdziecie własnie w tym filmie.

Sam dzieli się informacjami na temat niemalże każdego, ważnego z jego punktu widzenia, aspektu tego roweru.

Link do filmu na TouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=MpiZ9Yg2Az8 

Czy Orbea WILD 2023 jest wyznacznikiem dla innych eMTB?

Is the 2023 Orbea Wild the Benchmark EMTB?

Wiele pytań i wiele odpowiedzi na temat Orbea WILD znajdziesz w recenzji roweru na kanale Rob Rides EMTB.

Link do filmu:

Orbea WILD 2023: Kompleksowy poradnik doboru najlepszego modelu pod twój budżet

Jeżeli chcesz kupić Orbea WILD, ale nie jesteś pewien który model z pośród wielu dostępnych wybrać - ten poradnik powinien Ci pomóc...

Oczywiście, jeżeli nie masz na to czasu, lub wolałbyś w języku polskim - nie ma problemu, skontaktuj się z nami, doradzimy na pewno nie gorzej, niż w filmiku na kanale Send it Frankie.

Link do filmiku:

Electric Bikes Brisbane: 2023 Orbea Wild eMTB

Nowa gama rowerów elektrycznych Orbea Wild eMTB 2023 została opisana jako "absolutna broń dla zawodników enduro". Orbea kompletnie przeprojektowała popularny model Wild eMTB, tworząc nowy standard w branży - maszynę enduro o wadze poniżej 21 kg, gotową do pełnej mocy i ścigania, cechującą się inteligentnymi detalami i integracją na najwyższym poziomie.

Projekt nowego Wild był napędzany intencją stworzenia roweru, który zapewnia czyste doznania z jazdy górskiej - pełne energii i zaangażowania w każdym calu. To rower elektryczny, który ustanawia nowy standard jakości. Oszałamiający wygląd. Lekki. Szybki. Mocny. Dostępny w kilku modelach, zależnie od budżetu i preferencji dotyczących specyfikacji, oraz możliwość indywidualnego dostosowania poprzez portal MYO firmy Orbea.

Link do filmiku: