Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
SBINF3RID187

Rower szosowy Ridley Noah Fast 3.0 Sram Force AXS 2x12 Silver rozmiar S

36 635,00 zł

Stan magazynowy:

Ostatnia sztuka

TYP: Rower szosowy

PRZEZNACZENIE: Szosa

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: NOAH

MODEL: Noah Fast 3.0

ROZMIAR: S

KOLOR: Srebrny

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU SBINF3RID187
Przeznaczenie Szosa
Typ produktu Rower szosowy
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Noah Fast 3.0
Rodzina NOAH
Rocznik 2026
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Kolor wiodący Srebrny
Opis koloru Silver, połysk
Rozmiar S
Ilość przełożeń 2x12
Grupa napędowa Sram Force AXS
Rama Noah Fast 7E8/size S/CUSTOM
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka Deda aero seatpost for Ridley // 6mm Offset // 350mm
Widelec Noah Fast 7E8 45mm/CUSTOM
Siodełko Selle Italia SLR Advan L3 // Manganese Rails // Black
Dropper Nie
Mechanizm korbowy SRAM Force AXS incl spindle powermeter // 12s // 170 // 48-35
Kaseta SRAM XG-1270 // 12s // 10-33
Kierownica 4ZA Nimbus Aero 7E8/SR100-SS75-W360/400/NIM002A V2
Kompletne koła Przód: FORZA Skiron65 // DT Swiss 370 hub // Tubeless Ready// 65mm Deep // 21mm Internal Width | Tył: FORZA Skiron65 // DT Swiss 370 hub // XD-R // Tubeless Ready// 65mm Deep // 21mm Internal Width
Opona tylna Corsa Pro 30x622 fold TLR para-blk-blk G2.0 OEM HP
Opona przednia Corsa Pro 30x622 fold TLR para-blk-blk G2.0 OEM HP
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower szosowy - Rower szosowy Ridley Noah Fast 3.0 Sram Force AXS 2x12 Silver rozmiar S

Rower szosowy marki Ridley rozmiar S, kolor Srebrny

Noah Fast 3.0 to trzecia generacja aerodynamicznych rowerów szosowych Ridleya i oficjalny rower męskiej oraz żeńskiej drużyny Uno-X Mobility. Dane producenta wskazują, że jest o 8,5 W szybszy przy 50 km/h niż jego poprzednik. Rama powstała według najnowszych przepisów UCI, więc widelec i górne widełki tylne mają bardzo długie, wąskie profile. Kokpit Nimbus Aero był częścią projektu od początku, a całość dopracowano pod agresywną, niską pozycję. To rower dla kogoś, kto na płaskim i falistym terenie liczy waty i sekundy.

Najważniejsze cechy

  • karbonowa rama aero zgodna z przepisami UCI (reguła 8:1), hamulce tarczowe flat mount,
  • o 8,5 W szybszy przy 50 km/h od poprzedniej generacji,
  • zintegrowany kokpit Nimbus Aero: 360 mm przy manetkach i 400 mm w dolnym chwycie,
  • progresywna geometria: bardziej stromy kąt rury podsiodłowej, niższy suport pod szersze opony i niższa rura sterowa,
  • napędy elektroniczne Shimano Dura Ace Di2, Ultegra Di2 oraz SRAM Force AXS i RED AXS.

Technologie

Integracja kokpitu

Kokpit Nimbus Aero podąża za trendem w peletonie: węższa kierownica (360 mm środek-środek) z rozchylonymi dolnymi chwytami (400 mm), z lekkim wygięciem do tyłu na górze dla ergonomicznej pozycji. Dolne chwyty pozwalają ustawić manetki aerodynamicznie, zgodnie z przepisami UCI. Kokpit opracowano specjalnie dla tego modelu, równolegle z ramą.

Testowany i zatwierdzony przez Uno-X Mobility

Ridley rozwija rowery w porozumieniu z zawodowymi kolarzami Uno-X Mobility, którzy dają uwagi w trakcie projektowania. Efektem współpracy jest m.in. zwycięstwo w Omloop Nieuwsblad i pierwsze zwycięstwo etapowe drużyny w Tour de France w 2025 roku.

Na granicy przepisów UCI

Nowy Noah Fast zaprojektowano w pełni zgodnie z najnowszymi przepisami UCI dotyczącymi kształtów rur. Główna różnica to zasada 8:1, według której rura może być ośmiokrotnie dłuższa niż szeroka (wcześniej 3:1), co daje długie, wąskie profile widelca i górnych widełek tylnych.

Progresywna geometria wyścigowa

Bardziej stromy kąt rury podsiodłowej odpowiada zmieniającym się preferencjom kolarzy, którzy wolą otwarty kąt biodra dla lepszego przekazu mocy. Obniżony suport kompensuje szersze opony stosowane dziś w kolarstwie, a niższa rura sterowa z zintegrowanym kokpitem pozwala na bardziej agresywną pozycję aero i mniejszą powierzchnię czołową.

NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla kolarza, który ściga się albo jeździ szybko na płaskich i falistych trasach i akceptuje niską, agresywną pozycję. Przy długich górskich podjazdach lepszym wyborem może być lżejszy Falcn RS 2.0, a przy mniej skrajnej pozycji Noah 3.0 z klasycznym kokpitem. Rozmiar i długość mostka warto ustalić przed zakupem, bo pozycja jest ekstremalna.

Dlaczego warto?

W niezależnych testach ta konfiguracja bardzo dobrze wypadła w tunelu aerodynamicznym, a recenzenci chwalili zwinne prowadzenie i dużo opcji personalizacji kokpitu. Za wadę uznawano masę (7,8 kg w testowanej wersji Force AXS 1x13) i ograniczenia napędu 1x13. Naszym zdaniem to rower dla kogoś, kto na płaskim liczy waty i sekundy i nie boi się niskiej pozycji. Rama jest dostępna także jako zestaw, więc można ją złożyć od zera.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Gwarancja

Producent daje dożywotnią, przenoszoną gwarancję na ramę, pod warunkiem rejestracji w ciągu 30 dni od zakupu i corocznego przeglądu w autoryzowanym serwisie. Pozostałe części mają gwarancję swoich producentów.

Paszport ramy (PDF)

Jaki rozmiar wybrać?

Noah Fast 3.0 występuje w rozmiarze S. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Czym Noah Fast 3.0 różni się od Noah 3.0?

Oba modele mają tę samą geometrię i podobne cechy. Noah Fast 3.0 jest topową wersją z kokpitem Nimbus Aero zaprojektowanym razem z ramą, a Noah 3.0 ma inny układ warstw karbonu i integrację kokpitu oraz można go wyposażyć w klasyczną kierownicę z mostkiem.

Czy Noah Fast 3.0 nadaje się na górskie trasy?

Można nim jechać pod górę, ale to rower zaprojektowany przede wszystkim pod prędkość na płaskim i falistym terenie. Dla kogoś, kto jeździ głównie długie podjazdy, producent proponuje lżejszy Falcn RS 2.0.

Jaką szerokość ma kierownica w Noah Fast 3.0?

Kokpit Nimbus Aero ma 360 mm przy manetkach i 400 mm w dolnym chwycie, czyli wąską kierownicę z poszerzonym dolnym uchwytem, zgodnie z trendem w peletonie.

W jakich rozmiarach występuje Noah Fast 3.0?

W rozmiarach XXS, XS, S, M i L. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarXXSXSSML
Stack (mm)497504521541565
Reach (mm)386399410420428
Długość rury podsiodłowej (mm)480485510540560
Długość rury górnej, pozioma (mm)505525545565585
Długość rury sterowej (mm)95100115135160
Kąt rury podsiodłowej (°)76,57675,57574,5
Kąt główki ramy (°)71,5727373,573,5
Długość tylnego trójkąta (mm)407407407407407
Obniżenie suportu (mm)7272707070
Rozstaw osi (mm)98199399610071023
Standover (mm)----