Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
CONFIG034339

Rower szosowy Ridley Grifn Road Sram Force AXS 2x12 Red/Silver rozmiar M

27 475,00 zł

Stan magazynowy:

Ostatnia sztuka

TYP: Rower endurance, Rower szosowy

PRZEZNACZENIE: Szosa

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: GRIFN

MODEL: Grifn Road

ROZMIAR: M

KOLOR: Czerwony

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU CONFIG034339
Przeznaczenie Szosa
Typ produktu Rower endurance, Rower szosowy
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Grifn Road
Rodzina GRIFN
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Kolor wiodący Czerwony
Opis koloru Red/Silver, mat
Rozmiar M
Ilość przełożeń 2x12
Grupa napędowa Sram Force AXS
Rama Grifn 7E7/Size M/CUSTOM
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka Forza Cirrus // Carbon-Alloy // 10mm Offset // 350mm // 27,2mm
Widelec Grifn 7E7/CUSTOM
Siodełko Selle Italia SLR Advan L3 // Manganese Rails // Black
Dropper Nie
Mechanizm korbowy SRAM Force AXS incl spindle powermeter // 12s // 172,5 // 48-35
Kaseta SRAM FORCE XG-1270 10-36T 12s
Kierownica Forza Cirrus Pro Integrated // 110mm - 380mm (cc shifters) - 420mm (cc drops) // Drop 125mm // Reach 75mm
Kompletne koła Przód: ZIPP 303S // TA 12x100mm // Hookless TLR/ 45mm Deep // 23mmm Internal Width | Tył: ZIPP 303S // TA 12x142mm // Hookless TLR // 45mm Deep // 23mm Internal Width
Opona tylna Corsa Pro 700x32/Fold/TLR para-blk-blk G2.0 OEM HP
Opona przednia Corsa Pro 700x32/Fold/TLR para-blk-blk G2.0 OEM HP
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower szosowy - Rower szosowy Ridley Grifn Road Sram Force AXS 2x12 Red/Silver rozmiar M

Rower szosowy marki Ridley rozmiar M, kolor Czerwony

Grifn to karbonowy rower all-road dla kolarzy, którzy szukają jednej maszyny na każdą trasę. Łączy prędkość szosy z komfortem gravela, a prześwit na opony do 38 mm (40 mm przy napędzie 1x) daje przyczepność na wiejskich drogach. Rama ma 11 punktów montażowych, możliwość montażu błotników i dynama oraz wewnętrzne prowadzenie przewodu tylnej lampy. Geometria jest pośrednia między szosą a gravelem, zaprojektowana zarówno pod długie dystanse, jak i pod wyścigi gran fondo. W wersji szosowej, z węższymi oponami, to rower na szybkie treningi i całodniowe wyprawy.

Najważniejsze cechy

  • karbonowa rama all-road, hamulce tarczowe flat mount,
  • prześwit na opony do 38 mm (40 mm przy napędzie 1x),
  • 11 punktów montażowych na bidony, torby i zestaw narzędzi,
  • możliwość montażu błotników i dynama, wewnętrzne prowadzenie przewodów do świateł,
  • napędy Shimano 105, 105 Di2, Ultegra Di2 oraz SRAM Rival AXS i Force AXS (2x12).

Technologie

Geometria all-road

Geometria Grifna to połączenie sztywnej ramy wyścigowej z wyrozumiałą ramą terenową: żwawe, zwinne prowadzenie i stabilność w terenie. Kąt główki jest nieco bardziej płaski niż w rowerze szosowym, a bardziej ostry niż w gravelu, co daje nową geometrię stworzoną dla segmentu all-road.

Dwa światy, jeden rower

Rodzina Grifn pozwala jeździć zarówno po asfalcie, jak i w terenie. Wystarczy zmienić koła: w sobotę gran fondo gravelowe, a dzień później jazda z klubem na szosie. Przy tej rodzinie nie potrzebujesz innych rowerów.

Prześwit na opony

Maksymalny prześwit na opony w Grifnie wynosi 40 mm przy napędzie 1x i 38 mm przy 2x. To świadomy wybór: wystarczająca szerokość na większość polnych dróg. Na szosie można wybrać wyjątkowo szerokie opony, co daje nadmiar komfortu na długie dni w siodle.

11 mocowań

Grifn ma 11 mocowań do w pełni spersonalizowanej konfiguracji: po trzy na rurze dolnej i pod nią oraz na rurze podsiodłowej, by ustawić koszyki na bidony i torbę na ramę, oraz dwa na rurze górnej na dodatkową torbę lub zestaw narzędzi, które można schować pod osłonką.

NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla kolarza, który chce jednego roweru do szosy, długich wypraw, dojazdów i lekkiego szutru. W sobotę wystarczy wymienić koła na gravelowe, w niedzielę wrócić do szosowych opon na jazdę z klubem. Nie jest to rower do ciężkiego terenu: tam lepsze będą Kanzo Adventure lub Astr.

Dlaczego warto?

Niezależne testy po pierwszych jazdach opisują Grifna jako dwufunkcyjny all-road: na asfalcie prowadzi się jak sztywny, sportowy rower, a dłuższy rozstaw osi daje stabilność na nierównym terenie. Tylna część ramy dobrze tłumi drgania. Uwagi dotyczyły ograniczonego wyboru rozmiarów zintegrowanej kierownicy i faktu, że z błotnikami maksymalna szerokość opon spada do ok. 32 mm. Naszym zdaniem to rower dla kogoś, kto nie chce wybierać między szosą a gravelem.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Dokumenty

Paszport ramy (PDF)

Instrukcja obsługi (PDF)

Jaki rozmiar wybrać?

Grifn Road występuje w rozmiarze M. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie opony zmieszczą się w Grifn?

Do 38 mm przy napędzie 2x i do 40 mm przy 1x. Po założeniu błotników maksymalna szerokość opon spada do ok. 32 mm.

Czy Grifn nadaje się do jazdy po szutrze?

Tak. Geometria all-road ma kąt główki nieco bardziej płaski niż w szosie, ale ostrzejszy niż w gravelu, co daje stabilność w terenie i żwawe prowadzenie. Do trudniejszych szlaków lepsze będą rowery gravelowe z większym prześwitem.

Czy do Grifn można zamontować błotniki i dynamo?

Tak. Producent przygotował dedykowane błotniki i wewnętrzne prowadzenie przewodu do piasty dynamo, ukryte w goleni widelca.

Czym Grifn różni się od Grifn RS?

Grifn RS ma lżejszą o 140 g ramę, sztycę w kształcie litery D, dyfuzor w koronie widelca i prześwit na opony do 42 mm.

W jakich rozmiarach występuje Grifn?

W rozmiarach XXS, XS, S, M, L i XL. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarXXSXSSMLXL
Stack (mm)524540563587614633
Reach (mm)375375383391403412
Długość rury podsiodłowej (mm)440470500520545570
Długość rury górnej, pozioma (mm)515525545565585605
Długość rury sterowej (mm)100115140165195215
Kąt rury podsiodłowej (°)7574,57473,573,573
Kąt główki ramy (°)7171,572727272
Długość tylnego trójkąta (mm)420420420420420420
Obniżenie suportu (mm)757573737171
Rozstaw osi (mm)9929931005102110431058
Standover (mm)749784810834862881