Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
CONFIG032976

Rower szosowy Ridley Grifn Road 105 2x12 Green/Yellow rozmiar M

12 360,00 zł

Stan magazynowy:

W magazynie

TYP: Rower endurance, Rower szosowy

PRZEZNACZENIE: Szosa

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: GRIFN

MODEL: Grifn Road

ROZMIAR: M

KOLOR: Zielony

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Kliknij w link poniżej by przeprowadzić symulację rat

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU CONFIG032976
Przeznaczenie Szosa
Typ produktu Rower endurance, Rower szosowy
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Grifn Road
Rodzina GRIFN
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Kolor wiodący Zielony
Opis koloru Green/Yellow, połysk
Rozmiar M
Ilość przełożeń 2x12
Grupa napędowa Shimano 105
Rama Grifn, F-Steerer headtube, TA12x142mm, integrated dynamo routing
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka Forza Cirrus // Carbon-Alloy // 10mm Offset // 350mm // 27,2mm
Widelec 4ZA AllRoad // TA12x100 // Integrated dynamo routing // Fender mounts // Full Carbon
Siodełko Selle Italia Model A
Dropper Nie
Mechanizm korbowy Shimano 105 // 50/34 // 170mm
Kaseta Shimano 105// 12s // 11-34
Mostek Deda Zero2 // 110mm // POB
Kierownica DEDA Zero2 // 420mm (cc) // Black-on-Black
Kompletne koła DT Swiss G Classic // TA 12x100mm // Tubeless Ready// 25mm Deep // 24mm Internal Width // DT Swiss 370 hub
Opona tylna Vittoria Zaffiro EVO V // 700x30c // Folding // Full Black
Opona przednia Vittoria Zaffiro EVO V // 700x30c // Folding // Full Black
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower szosowy - Rower szosowy Ridley Grifn Road 105 2x12 Green/Yellow rozmiar M

Rower szosowy marki Ridley rozmiar M, kolor Zielony

Grifn to karbonowy rower all-road dla kolarzy, którzy szukają jednej maszyny na każdą trasę. Łączy prędkość szosy z komfortem gravela, a prześwit na opony do 38 mm (40 mm przy napędzie 1x) daje przyczepność na wiejskich drogach. Rama ma 11 punktów montażowych, możliwość montażu błotników i dynama oraz wewnętrzne prowadzenie przewodu tylnej lampy. Geometria jest pośrednia między szosą a gravelem, zaprojektowana zarówno pod długie dystanse, jak i pod wyścigi gran fondo. W wersji szosowej, z węższymi oponami, to rower na szybkie treningi i całodniowe wyprawy.

Najważniejsze cechy

  • karbonowa rama all-road, hamulce tarczowe flat mount,
  • prześwit na opony do 38 mm (40 mm przy napędzie 1x),
  • 11 punktów montażowych na bidony, torby i zestaw narzędzi,
  • możliwość montażu błotników i dynama, wewnętrzne prowadzenie przewodów do świateł,
  • napędy Shimano 105, 105 Di2, Ultegra Di2 oraz SRAM Rival AXS i Force AXS (2x12).

Technologie

Dwa światy, jeden rower

Rodzina Grifn pozwala jeździć zarówno po asfalcie, jak i w terenie. Wystarczy zmienić koła: w sobotę gran fondo gravelowe, a dzień później jazda z klubem na szosie. Przy tej rodzinie nie potrzebujesz innych rowerów.

Prześwit na opony

Maksymalny prześwit na opony w Grifnie wynosi 40 mm przy napędzie 1x i 38 mm przy 2x. To świadomy wybór: wystarczająca szerokość na większość polnych dróg. Na szosie można wybrać wyjątkowo szerokie opony, co daje nadmiar komfortu na długie dni w siodle.

11 mocowań

Grifn ma 11 mocowań do w pełni spersonalizowanej konfiguracji: po trzy na rurze dolnej i pod nią oraz na rurze podsiodłowej, by ustawić koszyki na bidony i torbę na ramę, oraz dwa na rurze górnej na dodatkową torbę lub zestaw narzędzi, które można schować pod osłonką.

Geometria all-road

Geometria Grifna to połączenie sztywnej ramy wyścigowej z wyrozumiałą ramą terenową: żwawe, zwinne prowadzenie i stabilność w terenie. Kąt główki jest nieco bardziej płaski niż w rowerze szosowym, a bardziej ostry niż w gravelu, co daje nową geometrię stworzoną dla segmentu all-road.

NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla kolarza, który chce jednego roweru do szosy, długich wypraw, dojazdów i lekkiego szutru. W sobotę wystarczy wymienić koła na gravelowe, w niedzielę wrócić do szosowych opon na jazdę z klubem. Nie jest to rower do ciężkiego terenu: tam lepsze będą Kanzo Adventure lub Astr.

Dlaczego warto?

Niezależne testy po pierwszych jazdach opisują Grifna jako dwufunkcyjny all-road: na asfalcie prowadzi się jak sztywny, sportowy rower, a dłuższy rozstaw osi daje stabilność na nierównym terenie. Tylna część ramy dobrze tłumi drgania. Uwagi dotyczyły ograniczonego wyboru rozmiarów zintegrowanej kierownicy i faktu, że z błotnikami maksymalna szerokość opon spada do ok. 32 mm. Naszym zdaniem to rower dla kogoś, kto nie chce wybierać między szosą a gravelem.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Dokumenty

Paszport ramy (PDF)

Instrukcja obsługi (PDF)

Jaki rozmiar wybrać?

Grifn Road występuje w rozmiarach XS i M. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie opony zmieszczą się w Grifn?

Do 38 mm przy napędzie 2x i do 40 mm przy 1x. Po założeniu błotników maksymalna szerokość opon spada do ok. 32 mm.

Czy Grifn nadaje się do jazdy po szutrze?

Tak. Geometria all-road ma kąt główki nieco bardziej płaski niż w szosie, ale ostrzejszy niż w gravelu, co daje stabilność w terenie i żwawe prowadzenie. Do trudniejszych szlaków lepsze będą rowery gravelowe z większym prześwitem.

Czy do Grifn można zamontować błotniki i dynamo?

Tak. Producent przygotował dedykowane błotniki i wewnętrzne prowadzenie przewodu do piasty dynamo, ukryte w goleni widelca.

Czym Grifn różni się od Grifn RS?

Grifn RS ma lżejszą o 140 g ramę, sztycę w kształcie litery D, dyfuzor w koronie widelca i prześwit na opony do 42 mm.

W jakich rozmiarach występuje Grifn?

W rozmiarach XXS, XS, S, M, L i XL. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarXXSXSSMLXL
Stack (mm)524540563587614633
Reach (mm)375375383391403412
Długość rury podsiodłowej (mm)440470500520545570
Długość rury górnej, pozioma (mm)515525545565585605
Długość rury sterowej (mm)100115140165195215
Kąt rury podsiodłowej (°)7574,57473,573,573
Kąt główki ramy (°)7171,572727272
Długość tylnego trójkąta (mm)420420420420420420
Obniżenie suportu (mm)757573737171
Rozstaw osi (mm)9929931005102110431058
Standover (mm)749784810834862881