Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
CONFIG032023

Rower szosowy Ridley Falcn Ultegra Di2 2x12 Black/White rozmiar S (CONFIG032023)

23 745,00 zł

Stan magazynowy:

Ostatnia sztuka

TYP: Rower szosowy

PRZEZNACZENIE: Szosa

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: FALCN

MODEL: Falcn

ROZMIAR: S

KOLOR: Czarny

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU CONFIG032023
Przeznaczenie Szosa
Typ produktu Rower szosowy
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Falcn
Rodzina FALCN
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Kolor wiodący Czarny
Opis koloru Black/White, połysk
Rozmiar S
Ilość przełożeń 2x12
Grupa napędowa Shimano Ultegra Di2
Rama Falcn 7E8/size S/CUSTOM
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka Forza Cirrus // Carbon-Alloy // 10mm Offset // 350mm // 27,2mm
Widelec Falcn 45mm 7E8/CUSTOM
Siodełko Selle San Marco Shortfit 2.0
Dropper Nie
Mechanizm korbowy Shimano Ultegra // 12s // 172,5 // 52-36
Kaseta Shimano Ultegra // 12s // 11-30
Kierownica Forza Cirrus Pro Integrated // 90mm - 380mm (cc shifters) - 400mm (cc drops) // Stealth Black
Kompletne koła Przód: DT Swiss E1800 Spline // TA 12x100mm // Tubeless Ready// 30mm Deep // 22mm Internal Width | Tył: DT Swiss E1800 Spline // TA 12x142mm // Tubeless Ready // 30mm Deep // 22mm Internal Width
Opona tylna Vittoria Corsa N.EXT // 700x28c // Foldable
Opona przednia Vittoria Corsa N.EXT // 700x28c // Foldable
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower szosowy - Rower szosowy Ridley Falcn Ultegra Di2 2x12 Black/White rozmiar S (CONFIG032023)

Rower szosowy marki Ridley rozmiar S, kolor Czarny

Falcn (Essential) rozwija sukces Falcn RS: ma identyczną, nastawioną na wydajność geometrię i prześwit na opony do 34 mm, a także dyfuzor w główce widelca i uniwersalny hak przerzutki. Rama waży 990 g w rozmiarze M. Różnice względem RS to okrągła sztyca zamiast aerodynamicznej oraz inny skład karbonu. Krótsza rura sterowa niż w Noah Fast i Helium SLX daje agresywną pozycję, a niższy suport zwiększa kontrolę na szerszych oponach.

Najważniejsze cechy

  • rama karbonowa o masie 990 g (rozmiar M), okrągła sztyca,
  • geometria identyczna jak w Falcn RS, krótsza rura sterowa i niższy suport,
  • prześwit na opony do 34 mm (konstrukcja pod opony 28 mm),
  • dyfuzor w główce widelca i uniwersalny hak przerzutki UDH,
  • szeroka gama napędów: Shimano 105, 105 Di2, Ultegra Di2, Dura Ace Di2 oraz SRAM Rival AXS i Force AXS.

Technologie

Zoptymalizowany prześwit na opony

Falcn zaprojektowano pod opony 28 mm, a maksymalny prześwit wynosi 34 mm, czyli więcej niż standardowe 28 mm w większości rowerów szosowych. Szersze opony można używać przy niższym ciśnieniu, co daje większy komfort i mniejsze opory toczenia, także na zniszczonym asfalcie i kostce.

Aero-to-Weight

Ridley połączył w Falcn to, co najlepsze: jest tak aerodynamiczny, jak to możliwe, bez utraty masy. Falcn ma aerodynamikę zbliżoną do Noah Fast i waży tylko 990 g (rozmiar M), więc nie trzeba już wybierać między lekkością a aerodynamiką.

Wszechstronny rower nastawiony na wydajność

Falcn to wszechstronny rower wyścigowy, który łączy niską masę z aerodynamiką. Lekka rama, aerodynamika, geometria wyścigowa i żywe prowadzenie sprawiają, że poradzi sobie z kostką, stromymi podjazdami i szybkimi wyścigami.

NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla kolarza, który chce wyścigowej, lekkiej karbonowej szosy z geometrią Falcn RS, ale nie potrzebuje najlżejszej ramy ani aerodynamicznej sztycy. Sprawdzi się w treningu, na wyścigach amatorskich, długich wyjazdach i na gorszej nawierzchni dzięki szerszym oponom. Pozycja jest niska, więc warto skonsultować rozmiar.

Dlaczego warto?

Falcn łączy cechy topowego Falcn RS z ramą, która jest tylko nieco cięższa (990 g wobec ok. 830 g), więc dostępne są też wersje z grupami Shimano 105 i 105 Di2. Dane producenta wskazują, że aerodynamika jest zbliżona do Noah Fast. Naszym zdaniem to najrozsądniejszy sposób na wyścigową geometrię Falcn RS bez dopłacania za najlżejszą ramę.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Dokumenty

Paszport ramy (PDF)

Jaki rozmiar wybrać?

Falcn występuje w rozmiarze S. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Czym Falcn różni się od Falcn RS?

Geometria i prześwit na opony (do 34 mm) są takie same. Falcn ma okrągłą sztycę zamiast aerodynamicznej oraz inny skład karbonu, a rama waży 990 g zamiast ok. 830 g w RS.

Jakie opony zmieszczą się w Falcn?

Do 34 mm. Rama jest zaprojektowana pod opony 28 mm, ale szerszy bieżnik daje komfort i niższy opór toczenia, zwłaszcza na gorszej nawierzchni.

Czy Falcn ma hak UDH i napęd elektroniczny?

Tak, rama ma uniwersalny hak przerzutki UDH. W ofercie są wersje elektroniczne (Shimano 105 Di2, Ultegra Di2, Dura Ace Di2, SRAM Rival AXS i Force AXS) oraz Shimano 105 mechaniczne.

W jakich rozmiarach występuje Falcn?

W rozmiarach XS, S, M, L i XL. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarXSSMLXL
Stack (mm)513530551573599
Reach (mm)378388397404411
Długość rury podsiodłowej (mm)455480499530555
Długość rury górnej, pozioma (mm)525545565585600
Długość rury sterowej (mm)115130150175200
Kąt rury podsiodłowej (°)7473,57372,572,5
Kąt główki ramy (°)727373,573,574
Długość tylnego trójkąta (mm)407407407407407
Obniżenie suportu (mm)7570706868
Rozstaw osi (mm)97497798710021012