Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
SBIFRSRID245

Rower szosowy Ridley Falcn RS Dura Ace Di2 2x12 UD Carbon/Silver/Candy Red Metallic rozmiar L

50 375,00 zł

Stan magazynowy:

Ostatnia sztuka

TYP: Rower szosowy

PRZEZNACZENIE: Szosa

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: FALCN

MODEL: Falcn RS

ROZMIAR: L

KOLOR: Czarny

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU SBIFRSRID245
Przeznaczenie Szosa
Typ produktu Rower szosowy
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Falcn RS
Rodzina FALCN
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Kolor wiodący Czarny
Opis koloru UD Carbon/Silver/Candy Red Metallic, połysk
Rozmiar L
Ilość przełożeń 2x12
Grupa napędowa Shimano Dura Ace Di2
Rama Falcn RS, Aero-To-Weigth Ultra HM carbon, TA 12x142, BB86
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka Forza Aero // 6mm Offset // 400mm
Widelec Falcon RS 45mm/FRS01Cs
Siodełko Selle Italia SLR Advan L3 // Manganese Rails // Black
Dropper Nie
Mechanizm korbowy Shi DuraAce 9200 52/36 170
Kaseta Shimano Dura Ace // 12s // 11-30
Kierownica Forza Cirrus Pro Integrated // 110mm - 380mm (cc shifters) - 420mm (cc drops) // Drop 125mm // Reach 75mm
Kompletne koła Przód: ZIPP 404 Firecrest // TA 12x100mm // Hookles TLR // 58mm Deep // 23mmm Internal Width | Tył: ZIPP 404 Firecrest // TA 12x142mm // Hookles TLR // 58mm Deep // 23mmm Internal Width
Opona tylna Corsa Pro 30x622 fold TLR para-blk-blk G2.0 OEM HP
Opona przednia Corsa Pro 30x622 fold TLR para-blk-blk G2.0 OEM HP
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower szosowy - Rower szosowy Ridley Falcn RS Dura Ace Di2 2x12 UD Carbon/Silver/Candy Red Metallic rozmiar L

Rower szosowy marki Ridley rozmiar L, kolor Czarny

Falcn RS (Racing Sport) to wyczynowy rower szosowy Ridleya z karbonową ramą Elite Series, która w rozmiarze M waży około 830 g. Powstał z myślą o wymagających wyścigach, od górskich etapów po wiosenne klasyki, a połączenie niskiej masy z dobrą aerodynamiką ramy i widelca pozwala utrzymać prędkość w ucieczce. Prześwit na opony do 34 mm daje większy komfort i niższy opór toczenia na gorszej nawierzchni, a żywe, precyzyjne prowadzenie sprawdza się na szybkich zjazdach.

Najważniejsze cechy

  • rama karbonowa Elite Series o masie ok. 830 g (rozmiar M), widelec z dyfuzorem w główce zmniejszającym opór,
  • prześwit na opony do 34 mm przy optymalizacji pod opony 28 mm,
  • zdejmowana obejma przedniej przerzutki (rozwiązanie opracowane z Wolf Tooth) i uniwersalny hak przerzutki,
  • wyścigowa geometria i bardzo dobra aerodynamika ramy i widelca,
  • napędy Shimano 105 Di2, Ultegra Di2, Dura Ace Di2 oraz SRAM Force AXS i RED AXS.

Technologie

Ridley Elite Carbon

RS oznacza „Racing Sport”. Rama z serii Elite waży tylko 825 g w rozmiarze M i jest zaprojektowana tak lekko, jak to możliwe, bez utraty aerodynamiki. Karbon pochodzi od japońskiego lidera Toray, a w serii Elite stosuje się włókna 60T, 50T, 30T i 24T.

Zoptymalizowany prześwit na opony

Falcn RS zaprojektowano pod opony 28 mm, a maksymalny prześwit wynosi 34 mm, czyli więcej niż standardowe 28 mm w większości rowerów szosowych. Szersze opony można używać przy niższym ciśnieniu, co daje większy komfort i mniejsze opory toczenia, także na zniszczonym asfalcie i kostce.

Najlepszy w teście i najlepszy rower szosowy

Jeszcze przed oficjalną premierą Falcn RS został testowym zwycięzcą w teście topowych rowerów szosowych magazynu Cycling Plus, który ocenił, że dał najszybszą i najprzyjemniejszą jazdę. W 2024 roku holenderski magazyn Bicycling uznał Falcn RS za „Best Performance Road Bike” na gali Bike Awards.

Główka widelca z dyfuzorem

Główka widelca ma zintegrowany dyfuzor, który zmniejsza opór: strumień powietrza łatwiej przepływa przez główkę, a jednocześnie dodawana jest mu energia, dzięki czemu łatwiej opływa rurę dolną i zmniejsza się opór za widelcem i główką ramy. Mniejszy opór, większa prędkość.

NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla kolarza, który ściga się lub jeździ sportowo i potrzebuje szybkiego, lekkiego i zwinnego roweru na różne trasy: od górskich etapów po brukowane odcinki. Pozycja jest niska i wymaga pewnej elastyczności, więc osobom szukającym wyprostowanej pozycji lepiej zaproponujemy inny model. Nowsza generacja to Falcn RS 2.0.

Dlaczego warto?

Niezależne testy chwaliły sztywność, zwinne prowadzenie, tłumienie drgań i prześwit na opony do 34 mm, a w porównaniu topowych szos model zdobył tytuł „Best on Test”. W 2024 roku uznano go też za Best Performance Road Bike. Naszym zdaniem to szosa, która jedzie tak, jak wygląda: szybko, konkretnie i bez udawania.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Gwarancja

Producent daje dożywotnią, przenoszoną gwarancję na ramę, pod warunkiem rejestracji w ciągu 30 dni od zakupu i corocznego przeglądu w autoryzowanym serwisie. Pozostałe części mają gwarancję swoich producentów.

Paszport ramy (PDF)

Jaki rozmiar wybrać?

Falcn RS występuje w rozmiarach XS, S, M, L i XL. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Ile waży rama Falcn RS?

Rama w rozmiarze M waży około 825–830 g. W pomiarach testowych rama miała 825 g, a widelec 380 g.

Jakie opony zmieszczą się w Falcn RS?

Rama przyjmuje opony do 34 mm, a konstrukcję zoptymalizowano pod opony 28 mm. Szersze opony można jeździć na niższym ciśnieniu, co zwiększa komfort i zmniejsza opór toczenia.

Czym Falcn RS różni się od Falcn RS 2.0?

Falcn RS 2.0 jest nowszą, lżejszą generacją (rama 705 g) z geometrią 76° kąta rury podsiodłowej i prześwitem do 35 mm. Falcn RS pozostaje sprawdzoną, wcześniejszą generacją.

W jakich rozmiarach występuje Falcn RS?

W rozmiarach XXS, XS, S, M, L i XL. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarXXSXSSMLXL
Stack (mm)492513530551573599
Reach (mm)374378388397404411
Długość rury podsiodłowej (mm)428455480499530555
Długość rury górnej, pozioma (mm)510525545565585600
Długość rury sterowej (mm)95115130150175200
Kąt rury podsiodłowej (°)74,57473,57372,572,5
Kąt główki ramy (°)71,5727373,573,574
Długość tylnego trójkąta (mm)407407407407407407
Obniżenie suportu (mm)757570706868
Rozstaw osi (mm)96797497798710021012