Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
SBIISXRID383

MTB Ridley Ignite SLX SRAM NX 1x12 Black/Grey rozmiar L

10 985,00 zł

Stan magazynowy:

Ostatnia sztuka

TYP: Rower górski (MTB), Rower hardtail

PRZEZNACZENIE: MTB

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: IGNITE

MODEL: Ignite SLX

ROZMIAR: L

KOLOR: Czarny

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Kliknij w link poniżej by przeprowadzić symulację rat

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU SBIISXRID383
Przeznaczenie MTB
Typ produktu Rower górski (MTB), Rower hardtail
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Ignite SLX
Rodzina IGNITE
Rocznik 2025
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Kolor wiodący Czarny
Opis koloru Black/Grey, połysk
Rozmiar L
Ilość przełożeń 1x12
Grupa napędowa Sram NX
Rama Ignite SLX, HM UD Carbon, TA 12x148mm Boost
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka Forza Stratos // 15mm Offset // 400mm // 27,2mm // Black Glossy
Widelec Rockshox Judy Silver TK R 29er 100mm TA15/110 // Matte Black
Siodełko Selle Italia Model A
Dropper Nie
Mechanizm korbowy SRAM NX Eagle 175mm // 32T
Kaseta SRAM PG-1230 Eagle // 12s // 11-50T
Mostek Forza Stratos // 90 mm // Black Glossy
Kierownica Forza Stratos Flat Bar // 720mm // Black Glossy
Kompletne koła Przód: Forza XCD-SL, 29er // TA 15x110mm // Clincher-TLR // 23mm Internal Width | Tył: Forza XCD SL // TA12-148 // 23c internal width //Easy Tubeless Ready
Opona tylna Barzo 29x2.25 XC Race brown-blk-blk G2.0 OEM HP
Opona przednia Barzo 29x2.25 XC Race brown-blk-blk G2.0 OEM HP
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower górski (MTB) - MTB Ridley Ignite SLX SRAM NX 1x12 Black/Grey rozmiar L

Rower górski (MTB) marki Ridley rozmiar L, kolor Czarny

Ignite SLX to flagowy model hardtailowych rowerów cross-country Ridleya. Wykorzystuje konstrukcję karbonową o przemyślanym układzie włókien: przód ramy wykonano z wysokowytrzymałego karbonu Toray, a tył ma inną strukturę dla większej elastyczności pionowej. Większy kąt prowadzenia (trail) zwiększa stabilność, a górne widełki tylne mają asymetryczny, owalny kształt dla sztywności. Efektem ma być lekki, sztywny i zwrotny rower na płynne singletracki i strome zjazdy.

Najważniejsze cechy

  • karbonowa rama z włókna Toray (seria Essential),
  • różny układ włókien z przodu i z tyłu ramy,
  • geometria MTB XC: nieco bardziej stromy kąt rury podsiodłowej i większy kąt główki,
  • napęd SRAM NX 1x12, hamulce tarczowe,
  • fabryczne opony Barzo 29 x 2,25 XC Race.
NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla rowerzysty, który szuka karbonowego hardtaila do XC i lekkiego traila, z geometrią nastawioną na zwrotność i stabilność przy prędkości.

Dlaczego warto?

Seria Essential korzysta z technologii serii Elite i daje ten sam poziom sztywności i komfortu przy nieco wyższej masie ramy. Naszym zdaniem to karbonowy hardtail bez przepłacania: zwrotna rama pod singletracki i strome zjazdy, napęd SRAM NX 1x12 i opony Barzo 29 x 2,25 XC Race.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Gwarancja

Producent daje dożywotnią, przenoszoną gwarancję na ramę, pod warunkiem rejestracji w ciągu 30 dni od zakupu i corocznego przeglądu w autoryzowanym serwisie. Pozostałe części mają gwarancję swoich producentów.

Jaki rozmiar wybrać?

Ignite SLX występuje w rozmiarze L. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Z czego wykonana jest rama Ignite SLX?

Z karbonu Toray. Z przodu zastosowano karbon o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, z tyłu inny układ włókien dla elastyczności pionowej.

Czym jest seria Essential?

To karbonowe ramy Ridleya wykonane w technologii opracowanej dla serii Elite. Dają ten sam poziom sztywności i komfortu przy nieco wyższej masie.

Jaki napęd ma Ignite SLX?

SRAM NX w układzie 1x12.

W jakich rozmiarach występuje Ignite SLX?

W rozmiarach L. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarSMLXL
Stack (mm)609614623642
Reach (mm)400418440460
Długość rury podsiodłowej (mm)380435485535
Długość rury górnej, pozioma (mm)580600625650
Długość rury sterowej (mm)95100110130
Kąt rury podsiodłowej (°)73,573,573,573,5
Kąt główki ramy (°)70707070
Długość tylnego trójkąta (mm)430430430430
Obniżenie suportu (mm)58585858
Rozstaw osi (mm)1080110011261152
Standover (mm)––––