Opcja wymiany części

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

Opcja wymiany części Dowiedz się więcej »

Dajemy możliwość - od razu przy zakupie - wymiany oryginalnych części w każdym rowerze na inne, wybrane przez Ciebie.

Zostaw części w rozliczeniu Dowiedz się więcej »

Kupując u nas rower, oryginalne części możesz nie tylko wymienić na inne, ale dajemy Ci możliwość pozostawienia tych części w rozliczeniu. Już nie musisz sam zajmować się ich sprzedawaniem.

Rower gotowy do jazdy Dowiedz się więcej »

Niektóre rowery wysyłamy w specjalnym opakowaniu, w pełni złożone i gotowe do jazdy. Dopytaj o usługę przed zakupem.

Darmowa dostawa Dowiedz się więcej »

Każde zamówienie powyżej 300 zł wysyłamy do Ciebie za darmo. Kropka.

Bikefitting w cenie Dowiedz się więcej »

Przy zakupie roweru i odbioru osobistego w Dębicy - dostajesz od nas Bikefitting zupełnie za darmo.

SKU
CONFIG033374

Gravel Ridley Astr GRX800 Di2 Red/Gold rozmiar S

29 190,00 zł

Stan magazynowy:

Ostatnia sztuka

TYP: Rower typu Gravel

PRZEZNACZENIE: Gravel

PRODUCENT: Ridley

RODZINA: ASTR

MODEL: Astr

ROZMIAR: S

DARMOWA WYSYŁKADARMOWA WYSYŁKA

Zamówienie z tym produktem wyślemy za darmo.

Dostępność3-5 DNI

Wysyłka do 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności.

Specyfikacja produktu

Szczegóły produktu

Więcej informacji
SKU CONFIG033374
Przeznaczenie Gravel
Typ produktu Rower typu Gravel
Dostępność 3-5 DNI
Producent Ridley
Model (rower) Astr
Rodzina ASTR
E-Bike Nie
Dla kogo? Kobieta, Mężczyzna, UNI
Opis koloru Red/Gold, mat
Rozmiar S
Ilość przełożeń 2x12
Grupa napędowa Shimano GRX800 Di2
Rama Astr 7E8/size S/CUSTOM
Materiał ramy Karbon
Wspornik siodełka 4ZA Cirrus // 27.2 // 400mm // Zero offset // Black
Widelec Astr 7E8/CUSTOM
Siodełko Selle Italia SLR Advan L3 // Manganese Rails // Black
Dropper Nie
Mechanizm korbowy Shimano GRX 820 // 172,5mm // 48-31
Kaseta Shimano Ultegra // 12s // 11-34
Mostek Deda Super Box // 90 mm // Polish On Black
Kierownica Deda Superzero Alloy Gravel // 420mm (cc shifters) - 50mm (cc drops) // 16° flared // Drop 120mm // Reach 75mm
Kompletne koła Przód: ZIPP 303S // TA 12x100mm // Hookless TLR/ 45mm Deep // 23mmm Internal Width | Tył: ZIPP 303S // TA 12x142mm // Hookless TLR // 45mm Deep // 23mm Internal Width
Opona tylna Terreno T60 700x45c/Grav Brown-blk-blk G2.0 OEM HP
Opona przednia Terreno T60 700x45c/Grav Brown-blk-blk G2.0 OEM HP
Rozwiń
Product Parameter Image
Opis produktu

Rower typu Gravel - Gravel Ridley Astr GRX800 Di2 Red/Gold rozmiar S

Rower typu Gravel marki Ridley rozmiar S

Astr przenosi rozwiązania Astr RS na bardziej przystępny poziom: usprawnienia aerodynamiczne i nowoczesną geometrię gravelową. Karbonowa rama ma prześwit na opony do 52 mm przy napędzie 1x (47 mm przy 2x), kąt główki 71,5° i kąt rury podsiodłowej 74°, a widelec – zintegrowany dyfuzor w koronie. Od RS różni się układem włókien karbonowych o nieco większej masie, okrągłą sztycą i zintegrowanym kokpitem gravelowym Cirrus Pro. Rower jest gotowy na szybkie przejażdżki i wyścigi gravelowe na każdym terenie.

Najważniejsze cechy

  • karbonowa rama i widelec, hamulce tarczowe flat mount,
  • prześwit na opony do 52 mm przy napędzie 1x i do 47 mm przy 2x,
  • geometria wyścigowa z kątem główki 71,5° i kątem rury podsiodłowej 74°,
  • dyfuzor w koronie widelca, okrągła sztyca i zintegrowany kokpit Cirrus Pro,
  • napędy Shimano GRX600, GRX Di2 i GRX800 Di2 oraz SRAM Apex XPLR AXS, Rival XPLR i Rival AXS XPLR (1x12, 1x13, 2x12).

Technologie

Główka widelca z dyfuzorem

Główka widelca ma zintegrowany dyfuzor, który zmniejsza opór: strumień powietrza łatwiej przepływa przez główkę, a jednocześnie dodawana jest mu energia, dzięki czemu łatwiej opływa rurę dolną i zmniejsza się opór za widelcem i główką ramy. Mniejszy opór, większa prędkość.

Prześwit na opony do 52 mm

Rodzina Astr ma przełomowy prześwit na opony: 52 mm przy napędzie 1x i 47 mm przy 2x. To wynik przemyślanej wizji projektantów, którzy przewidzieli rosnące wymagania techniczne wyścigów gravelowych i potrzebę większej przyczepności, stabilności i wszechstronności.

Geometria nastawiona na wydajność

Nowoczesna geometria wymaga większej stabilności ze względu na coraz trudniejszy teren i wyższe prędkości. Kąt główki 71,5° zapewnia szybsze sterowanie, a bardziej stromy kąt rury podsiodłowej (74°) poprawia podjazdy i przekaz mocy. Tylne widełki są możliwie krótkie, suport nieco niższy, a niższa rura sterowa daje bardziej aerodynamiczną pozycję.

Aero-to-weight

Podobnie jak Astr RS, Astr jest zbudowany według zasady „aero-to-weight”, czyli połączenia aerodynamiki i niskiej masy. Różnica to inny skład karbonu o nieco większej masie, okrągła sztyca i zintegrowany kokpit gravelowy Cirrus Pro. Celem Ridleya jest, by każdy mógł kupić Astr, od ambitnego amatora po zawodowca.

NASZYM ZDANIEM

Dla kogo?

Dla kolarza, który chce wyścigowego gravela w karbonie, ale nie potrzebuje najlżejszej ramy Astr RS. Sprawdzi się w szybkich wyjazdach po szutrach, w maratonach gravelowych i w treningu. Do spokojnych wypraw z bagażem lepsze będą Kanzo Adventure.

Dlaczego warto?

Astr ma te same założenia aerodynamiczne i tę samą geometrię co topowy Astr RS, a wybór napędów jest szerszy, od Shimano GRX600 po SRAM Rival XPLR i Apex XPLR. Naszym zdaniem to najrozsądniejsza droga do wyścigowego gravela w karbonie: rezygnujesz tylko z najniższej masy ramy, a resztę zostawiasz sobie.

Dlaczego warto u nas?

  • pomożemy dobrać rozmiar i wersję wyposażenia, zanim zdecydujesz,
  • przy odbiorze osobistym ustawimy rower pod Ciebie bez dodatkowych kosztów,
  • wysyłka roweru w Polsce jest zawsze darmowa,
  • możemy rozliczyć części z Twojego obecnego roweru (wycena indywidualna),
  • możemy też złożyć rower od zera, z osprzętem dobranym do Twoich potrzeb.

Dokumenty

Paszport ramy (PDF)

Jaki rozmiar wybrać?

Astr występuje w rozmiarze S. O rozmiarze decydują wzrost, długość nóg, proporcje ciała i preferowana pozycja. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry. Najlepiej oczywiście przymierzyć rower u nas w Dębicy.

Najczęściej zadawane pytania

Czym Astr różni się od Astr RS?

Astr ma inny układ włókien karbonowych o nieco większej masie, okrągłą sztycę i zintegrowany kokpit gravelowy Cirrus Pro. Aerodynamika, geometria i prześwit na opony pozostają takie same jak w Astr RS, a cena jest niższa.

Jakie opony zmieszczą się w Astr?

Do 52 mm przy napędzie 1x i do 47 mm przy napędzie 2x.

Czy do Astr pasuje napęd 2x?

Tak. Rodzina Astr obsługuje napędy 1x i 2x, ale przy 2x maksymalny prześwit na opony spada z 52 do 47 mm.

W jakich rozmiarach występuje Astr?

W rozmiarach XS, S, M, L i XL. Napisz do nas swój wzrost i długość nogi, a podpowiemy, który rozmiar będzie dobry.

Tabela rozmiarów

Geometria ramy

WymiarXSSMLXL
Stack (mm)536550571595619
Reach (mm)376392406419432
Długość rury podsiodłowej (mm)475500520550575
Długość rury górnej, pozioma (mm)525550570590615
Długość rury sterowej (mm)115130150175200
Kąt rury podsiodłowej (°)74,574747473,5
Kąt główki ramy (°)717171,571,571,5
Długość tylnego trójkąta (mm)425425425425425
Obniżenie suportu (mm)7575757575
Rozstaw osi (mm)10061027104310641085
Standover (mm)-----