Polska odzież rowerowa - marki projektujące i produkujące ubrania w Polsce
Polacy nie gęsi i swoje marki mają... Pytanie czy je znają? Postanowiliśmy ułatwić Wam sprawę i w tym miejscu zbierać dla Was listę polskich marek produkujących odzież dla rowerzystów. Jak się okazuje, nie jest ich wcale tak mało, a co ważne - ich jakość jest często na najwyższym poziomie! Zapraszamy do zapoznania się z listą.

Co znajdziesz w tym wpisie?

Lista marek produkujących ubrania dla rowerzystów w Polsce

Listę i krótką charakterystykę marek, które projektują i produkują odzież dla rowerzystów w naszym kraju (a przynajmniej tak deklarują). Miej na uwadze jednak, iż lista powstaje na bazie deklaracji - niestety, nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy deklaracja pokrywa się z rzeczywistością czy nie.

Nie wybieramy także tego, czy coś się nam podoba czy nie - jeżeli znajdujemy markę/producenta odzieży dla rowerzystów z informacją, że jest produkowana w Polsce - dodajemy ją do listy.

Jeżeli jesteś przedstawicielem takiej marki i chcesz, żebyśmy ją dodali to listy - skontaktuj się z nami.
Prześlij krótką informację, logo i zdjęcia - chętnie dodamy to do wpisu.

Polskie marki odzieży kolarskiej w ofercie BikeChill.pl

W ramach listy znajdziesz także informację o produktach marek produkujących odzież w Polsce, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Musimy tutaj zaznaczyć, iż dążymy do tego, by promować jak najwięcej wysokiej jakości produktów pochodzących od polskich producentów.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracąw tym zakresie - skontaktuj się z nami, jesteśmy otwarci na propozycje biznesowe.

Polscy producenci ubrań dla rowerzystów współpracujący z BikeChill.pl

Prezentujemy także marki, z którymi współpracujemy oraz opisujemy zasady tej współpracy i korzyści, jakie z tego tytułu wynikają dla Was, klientów naszego sklepu. 

 

Krótki opis polskich marek produkujących odzież dla rowerzystów

3BIKER

Polska marka i polska produkcja.

3BIKER - polska odzież dla rowerzystów

Produkty 3BIKER to przede wszystkim odzież dla zwolenników MTB. Jak sami piszą o sobie na stronie - "3bikier to marka, która spełnia potrzeby wszystkich tych, którzy żyją z pasją do MTB". Z pewnością to, co rzuca się w pierwszym momencie przeglądając ofertę 3BIKER, to odważna kolorystyka i wzornictwo produktów. Ubrania te to przede wszystkim: oddychające, rozciągliwe, szybkoschnące, odporne na promieniowanie UV, lekkie, a dodatkowo mają wyjątkowo odporny kolor.

W ofercie znajdują się koszulki rowerowe (długi i krótki rękaw), bluzy i kurti na rower oraz różnego rodzaju akcesoria i dodatki. Oferta przeznaczona jest dla mężczyzn i dla kobiet. Wyróżnikiem oferty może być z pewnością fakt, iż 3BIKER oferuje produkty także w dużych rozmiarach - 3XL oraz 4XL.

Gdzie znajdziesz produkty 3BIKER?
https://3biker.pl/ 

 


BIMBER

Polska marka i polska produkcja.

BIMBER - polska odzież dla rowerzystów

BIMBER to marka z serca Beskidów – Bielska-Białej - tworzą ubrania i akcesoria nierozerwalnie związane z przyjemnością pędzenia na rowerze. Ta firma z Bielska-Białej produkuje koszulki dla rowerzystów enduro. Jak sami piszą o sobie: "Świat zna wiele zespołów, od zespołów pieśni i tańca po zespół niespokojnych nóg. W Beskidach pędzi jednak drużyna jedyna w swoim rodzaju, to Zespół BIMBRU. Ci ludzie nie dają sobie dmuchać w kaszę. Nie obce im pionowe skalne ściany i połamane rowerowe ramy. Mają bardzo niespokojne nogi, kochają pieśni oraz tańce".

W ofercie znajdują się produkty dla kobiet i mężczyzn, w tym przede wszystkim jerseye "idealne do pędzenia", spodnie, bluzy oraz różnej maści dodatki dla rowerzystów. Znajdziemy tam także jerseye w wariancie rajdowym. Produkty firmy można określić jako wysokiej jakoś estetyczna prostota (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Kolorystyka produktów jest bardzo stonowana - miksy kolorów czarny, biały, szary... ale pojawiają się także kolorowe nadruki.

Wyróżnikiem oferty jest z pewnością możliwość bezpłatnego naniesienia dodatkowego napisu – taka mała personalizacja oraz "wymiana powypadkowa" - czyli możliwość wymienienia koszulki po upadku (na specjalnych warunkach).

Gdzie znajdziesz produkty BIMBER?
https://bimber.bike/ 

 


FOOG WEAR

Polska marka i polska produkcja.

FOOGWEAR - polska marka odzieży na rower

Odzież rowerowa marki FOOG wear to produkty zaprojektowane i wyprodukowane w całości w Polsce.

Jerseye, koszulki z krótkim rękawem, spodnie rowerowe oraz bluzy. Tu nie można mówić o stonowanej kolorystyce - dominują odważne kolory oraz duże motywy graficzne. Wyróżnikiem oferty będzie z pewnością kolekcja odzieży dla dzieci, która dodatkowo wyposażona jest w elementy odblaskowe. W ofercie FOOGWEAR znajdziesz ubrania na rower męskie, damskie i dziecięce. Firma projektuje i produkuje także odzież na indywidualne zamówienie.

Gdzie znajdziesz produkty BIMBER?
https://www.bikechill.pl/marki/foogwear 
https://foogwear.com/ 

 


RASO

Polska marka i polska produkcja.

RASO - polska marka odzieży kolarskiej

RASO - w języku esperanto to „wyścig”, a w hiszpańskim oznacza „ekskluzywna tkanina, satyna” - to polska marka ze Starego Sącza szyjąca ubrania dla kolarzy. Jeżeli jesteś kolarzem szosowym lub ścigasz się w XC i chcesz wyróżnić się z tłumu, pokazując na rowerze kim naprawdę jesteś - wybierz jeden z naszych odlotowych designów RASO.

RASO to przede wszystkim koszulki i spodenki kolarskie, ale w ofercie znajdziesz także bluzy, kamizelki, kurtki, odzież termoaktywna, rękawki / nogawki, skarpety oraz inne akcesoria dla kolarzy. RASO oferuje takżę produkcję odzieży dla teamów kolarskich. Kolorystyka początkowo była stonowana, a wzornictwo określano jako "olschoolowe", ale zaczynaja pojawiać się w ofercie odważne wzory.

Gdzie znajdziesz produkty RASO?
https://www.bikechill.pl/marki/raso 
https://rasowear.pl/ 

N/Z

Produkt na zamówienie.

24H

Wysyłka w 24h od zaksięgowania płatności.

N/Z

Produkt na zamówienie.


 


BRAVURA

Polska marka i polska produkcja

BRAVURA - ubrania dla riderów MTB

BRAVURA to marka, który powstała w 2019 r. na południu Polski, w Krakowie. Jak czytamy na stronie firmy - BRAVURA nie oznacza braku odpowiedzialności, wręcz przeciwnie. To kształtowanie charakteru, odwaga, otwartość i entuzjazm. A także bliskość z naturą i ludźmi, którzy podzielają naszą pasję i podejście do życia. BRAVURA szyje produkty w Polsce, w małej szwalni, z polskich tkanin. Wybiera materiały najwyższej jakości, które zapewniają komfort, szybko schną i odprowadzają wilgoć.

Marka koncentruje się na odzieży dla riderów MTB - są to przede wszystkim jerseye, koszulki, czapki, kominy. Ubrania BRAVURA kierowane są do kobiet i mężczyzn. Kolory są stosunkowo stonowane - nie ma tu także krzykliwych wzorów. W ofercie firmy jest także usługa dostarczania dedykowanych koszulek dla teamów.

Gdzie znajdziesz produkty BRAVURA?
https://bravura-store.pl/ 
 


TYGU

Polska marka i polska produkcja

TYGU - prosta marka szyjąca odzież MTB

Marka powstała w 2017 r. w Żywcu. Wielu zainteresuje z pewnością to, iż od 2020 r. TYGU wykorzystuje częściowo albo całkowicie odzyskiwany poliester - jeden za najpopularniejszych materiałów do produkcji odzieży sportowej. Jest to kolejny przedstawiciel stylu trail i enduro. Rowerzysta, do którego TYGU kieruje swoje produkty, to pasjonat. Ktoś, kto codziennie ma w głowie myśli o rowerze. Ktoś, kto wie, że produkty dostarcza mu rowerzysta.

W ofercie znajdują się m.in. bluzy i kurtki rowerowe, jerseye i koszulki, spodnie i spodenki, rękawiczki oraz gogle na rower. W ubrania tygu może zaopatrzeć się cała rodzina - znajdziemy tu bowiem odzież dla kobiet, mężczyzn, ale i dla najmłodszych. Kolorystyka jest stonowana, choć w sekcji wyprzedaż można znaleźć jeszcze perełki ze starszych kolekcji, które są odważniejsze kolorystycznie :)

Gdzie znajdziesz produkty BIMBER?
https://www.bikechill.pl/marki/tygu
https://gotygu.com/ 
THE TRAIL

Polska marka i polska produkcja

THE TRAIL - polska marka i polska produkcja

The Trail to bielsko-bialska marka, która określa się mianem „około rowerowa”, tak więc w ofercie znajdziesz coś dla siebie, ale i dla swojej dwukołowej perełki. Firma nie nastawia się na produkcję i sprzedaż akcesoriów z jednej, z góry określonej gałęzi branży rowerowej. Znajdziemy tu więc błotniki rowerowe MTB, folię ochronną na ramę, skarpety rowerowe z protektorem kostki, oraz inne produkty naszej produkcji.  

Gdzie znajdziesz produkty THE TRAIL?
https://thetrail.pl/ 
 


RUNO.DESIGN

Polska marka i polskie produkty

Runo.design - polska marka i polski producent

Inspiracja przyroda i lasem w przypadku marki RUNO.DESIGN nie przejawia się wyłacznie w nazwie - widać to także w kolorach, wzorach, ale także w bieżących działaniach firmy, która deklaruje, że możliwość codziennego obcowania z pięknem przyrody chce przelać w swoje projekty. Runo.Design to połączenie przyjaźni, fascynacji naturą oraz pasją do kolarstwa, biegania i trekkingu w wydaniu terenowym.

Oferta Runo.Design jest dość obszerna i obejmuje kilka kategorii produktowych. Znajdziesz tu nietuzinkową odzież sportową (dla kolarzy, wielbicieli enduro, biegania czy morsowania), ale także casualową (którą ubierasz poza sportem). Wszystko w 100% inspirowaną przyrodą i jej pięknem, oraz w 100% produkowaną w Polsce. Warto wspomnieć, iż kupując produkty Runo wspierasz sadzenie lasów w Polsce.

Gdzie znajdziesz ofertę Runo.Design?
https://runo.design/ 

 


QUEST

Polska marka i polskie produkty

QUEST SPORT - polska marka i polska produkcja ubrań dla rowerzystów

Firma została założona przez ludzi związanych ze sportem, chcących wprowadzić innowacyjne produkty na rynek. Po latach doświadczeń skoncentrowali się na produkcji odzieży sportowej. Dumnie produkuje odzież we własnych fabrykach w Polsce. Firma ma siedzibę w Jeleniej Górze, a jej właścicielką jest mama Mai Włoszczowskiej.

Oferta QUEST jest bardzo szeroka i skierowana dla kobiet, mężczyzn, ale i dla dzieci. W ofercie oprócz klasycznych koszulek i spodenek kolarskich (dla kolarzy szosowych i MTB), znajdziemy także bluzy, kamizelki, kurtki, czapki, kominy, rękawki/nogawki oraz skarperki na rower. QUEST przygotowuje sezonowe kolekcje oraz kolekcje na różne okazje (np. Tour de Pologne). W ofercie firmy są także usługi przygotowywania indywidualnych projektów dla teamów.

Gdzie znajdziesz ofertę QUEST?
https://questsport.shop/