Pinkbike Academy - Orbea Rallon
Patrząc na poprzednie edycje, w drugiej połowie października 2022 r. powinniśmy zacząć cieszyć się z oglądania trzeciego sezonu PINKBIKE ACADEMY, czyli amerykańskiego reality show zorganizowanego wokół wyboru ridera enduro, który podpisze umowę z profesjonalnym teamem enduro, i który będzie jeździł w zawodach EWS (Enduro World Series).

Nie ma jeszcze wprawdzie oficjalnej daty premiery najnowszego sezonu, ale wszystkich, którzy interesują się kolarstwem grawitacyjnym - a szczególnie jazdą w stylu enduro - zachęcamy do przypomnienia sobie dwóch poprzednich serii tego YouTube'owego show.

Reality show o rowerach? Po co to komu?

Sam program - jak to show - realizowane jest tak, by podkręcać dramaturgię, napięcie, itp., ale to co kluczowe w tych programach - pokazują tam, z czym musi mierzyć się dzisiejszy zawodnik enduro jeżdżący w profesjonalnym teamie. Ten ukochany przez wielu sport to nie tylko czysta zajawka i jazda na rowerze przez cały dzień, to także ciężka praca nad sobą, swoimi słabościami, ale także praca dla sponsorów, praca nad własnym wizerunkiem, itp. Przechodząc kolejne odcinki widać, na co trzeba być przygotowanym chcąc wejść w profesjonalną jazdę enduro.

Wiele osób nie ma tej świadomości - i właśnie choćby dlatego warto obejrzeć tę serię (zaczynając od początku - poniżej publikujemy linki do filmików i list, gdzie dostępne są wszystkie odcinki PINKBIKE ACADEMY SEASON 1 i PINKBIKE ACADEMY SEASON 2.

Zwycięzcy Pinkbike Academy

Warto zaznaczyć, że wygrywający program realnie zaczynają swoją drogę w profesjonalnym teamie. Sam program nie służy tylko temu, by pokazać się w mediach i wypromować samego siebie.

W przypadku sezonu 1 i 2, a także nadchodzącego sezonu 3, zwycięzcy Pinkbike Academy podpisywali kontrakt z teamem ORBEA ENDURO TEAM (kilka linków do informacji o całym teamie poniżej):

W pierwszym sezonie zwycięzcą został kanadyjczyk Evan Wall.

Drugi sezon Pinkbioke Academy zwyciężyła Florencia Espineira Herreros - która, de facto, została tegorocznym zwycięzcą Enduro World Series w kategorii rowerów elektrycznych (EWS-E 2022).

 

PinkBike Academy sezon 1

Zapraszamy zatem do obejrzenia (lub ponownego obejrzenia) całego sezonu 1. Poniżej znajduje się trailer oraz link do listy, która zawiera cały sezon pierwszy.

Link do listy z pełnym sezonem:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQCfPUTFFOklSkwuKaDqiyH9vj1gDxxL9 

Trailer pierwszego sezonu PinkBike Academy sezon 1

 

PinkBike Academy sezon 2

Po obejrzeniu sezonu 1, warto obejrzeć sezon drugi, który jest nie mniej emocjonujący, a samo zakończenie nie jest takie oczywiste (chyba wszyscy spodziewali się innych zwycięzców).

Link do listy z pełnym sezonem:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQCfPUTFFOkmQ1_be4gT4uUiWuoiyk4g- 

Trailer pierwszego sezonu PinkBike Academy sezon 2

 

Rowery uczestników PinkBike Academy

W deóch pierwszych sezonach, jak również w nadchodzącym sezon 3, uczestnicy jeżdżą na rowerach marki ORBEA - a dokładniej na rowerach ORBEA Rallon w malowaniu indywidualnym (MyO).

Jeżeli jesteś zainteresowany takim rowerem, zachęcamy do przejrzenia oferty naszego sklepu i wybrania modelu, który Cię interesuje. Możemy także zamówić rower z indywidualnym malowaniem w programie MyO - nie ma za to dodatkowej opłaty!

Klika przydatnych linków:

 

PinkBike Academy - rowery zawodników - Orbea Rallon